GÜNDEM

Temel Karamollaoğlu ile Cübbeli birbirlerine girdi

Kamuoyunda Ahmet Mahmut Ünlü olarak bilinen Cübbeli Ahmet ile Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu arasında din tartışması çıktı

Temel Karamollaoğlu ile Cübbeli birbirlerine girdi

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde kendisini anlatırken kullandığı ifadeler Cübbeli Ahmet ile aralarında gerilime neden oldu.

Karamollaoğlu "Geçmişten kaynaklanan yanlış anlaşılmalar yüzünden tam anlaşılamayız. Bazıları bizi bağnaz bir topluluk olarak görmekte. Halbuki 1400 sene önce ortaya atılan fikirleri bu çağda bile anlamak mümkün değil” dedi.

Bu sözler üzerine Cübbeli Ahmet ise sosyal medya hesabından cevap verdi.. “Biz yıllardır dinde reform ve güncellemeyi ağzına alan ve ‘14, 15 asır evveli uygulanamaz’ diyen her kim olursa olsun onlara karşı hakkı haykırdık! Bunu sohbetlerimizi takip eden herkes bilmektedir. Şimdi de Temel Bey böyle bir laf ettiği için hakkı söylemek durumundayız!” diyerek tepki göstermişti.

Karamollaoğlu'undan gafil cevabı
Cübbeli Ahmet’e Temel Karamollaoğlu ise basın toplantısında isim vermeden yanıt verdi. “Bazı arkadaşlar cümlenin sonunu başını alıyor ‘bak sen ne dedin’ diyor” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“‘La ilahe’ derseniz haşa ‘Allah yoktur’ dersiniz. Eğer orada o sözü keserseniz ‘bak adama küfre girdi’ derler. Ama ‘la ilahe illallah’ derseniz ‘Allah’tan başka ilah yoktur’ demektir. Bir insan bu kadar gafil olur mu hele de alim geçinenler.

İki kelimenin ortası alınıyor
İlk kelimeyi alacaksınız arkasından da ithama kalkışacaksınız Allah’tan korkun. Şu şahadet kelimesini de tekrar tekrar okuyun, söyleyin ondan sonra da üzerinde fikir nasıl söylenir öğrenin. Bu vebaldir. Allah yardımcımız olsun.”

Demagoji yapıyor
Twitter adresinden Temel Karamollaoğlu’nun konuşmasını paylaşan Ahmet Mahmut Ünlü, “Benim reddiyemi bitirmek için Temel Bey’in ‘1400 sene geriye kurban olayım, keşke ‘Asr-ı Saâdet’e dönebilsek, bu milleti döndürebilsek!’ demesi yeterliydi. Halbuki demagoji yaparak konuyu başka yerlere çekiyor ama bu sözleri diyemiyor” diye ekledi.

Cübbeli Ahmet devamında, “Şimdi maksadını doğru anladığıma daha ziyâde emîn oldum ve bu reddiyeyi yaptığıma daha çok memnun oldum. Sonunu senden dinleyelim o zaman! Ne demek istedin” ifadelerini kullandı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar