KİTAPLIK

Televizyoncu Alkım Uyar'ın ilk romanı bambaşka bir dünya kuruyor

CNN Türk ve 24 TV'de Program Müdürü olarak Görev almış olan Alkım Uyar ilk romanı "KİTAP"ta bambaşka bir dünya kuruyor.

Televizyoncu Alkım Uyar'ın ilk romanı bambaşka bir dünya kuruyor
CNN Türk ve 24 TV'de Program Müdürü olarak Görev almış olan Alkım Uyar ilk romanı "KİTAP"ta bambaşka bir dünya kuruyor.

Türk edebiyatında örneğine az rastlanan distopya türünde bir roman olan KİTAP okuyucuyla buluşmaya hazır.

"KİTAP": ZİHNİNE KALKAN KOYMA!

Beşinci Büyük Savaş'ın ardından Retip şehri bağımsızlığını ilan etmiş, yönetim güneşin zararlı ışınlarına karşı kentin üzerini bir lazer kubbeyle kapattıktan sonra kalkaniçinde kendi sınıf düzenini kurmuştu.

Sadece sanatla ve tasarımla ilgilenen elitler, beyaz yakalı orta sınıf ve ayak işlerini yapan, yıllardır şehir kapalı olduğundan artık bir yerden bir yere göçmüyor olsalar da hâlâ göçmen statüsünde barınanlar.

Fakat son otuz yılda roket gibi fırlayan ikiz, üçüz ve dördüz doğumları yüzünden şimdi Retip büyük bir işsizlik sorunuyla karşı karşıyaydı. Bir de kalkanın yan etkisi olarak zaman zaman ortaya çıkan ölümcül Radyoaktif Bulut (RAB) Şiva vardı...

Akademi'de sanat eğitimi alan Tarin, babaannesinin son arzusunu yerine getirmek için eski dilde yazılmış bir kitabı çözmeye çalışırken fakir Batıucu mahallelerinde göçmenlerle tanışacak, hayatında ilk kez bir AVM görecek, kalkan hakkında başka gerçekler öğrenecekti.

Ve kitabın peşindeki Larmuk'la yolları kesişecekti.

Alkım Uyar ilk romanı "Kitap"ta bambaşka bir dünya kuruyor. Her köşe başında 3D üniteleri, tek kullanımlık çıkartma kıyafetler, herkesin kolunda Kişisel İlgi-Bilgi-İletişim Devreleri (KiBiD), güneş ışınları yetersiz kaldığından sokaklara yerleştirilen ışıldak dikilitaşlar, kısa mesafe uçucusu ticari pilotlar (ti-pi), manyetik trenler... Ve bu
başka dünyadan günümüz insanına sesleniyor: Zihnine kalkan koyma!

Kitap Adı: Kitap

Yazar Adı: Alkım Uyar

Yayınevi: NAR Kitap

Fiyatı: 14 TL