GÜNDEM

Tayfun Talipoğlu'nun oğlu açıkladı: Bu hafta albümü çıkacaktı..

Tayfun Talipoğlu'nun dün gece geçirdiği üçüncü kalp krizi sonrası hayatını kaybettiğini açıklayan oğlu Candaş Talipoğlu, "Bu hafta albümü çıkacaktı, görmek nasip olmadı" dedi...

Tayfun Talipoğlu'nun oğlu açıkladı: Bu hafta albümü çıkacaktı..

Ani ölümüyle herkesi üzen gazeteci Tayfun Talipoğlu'nun oğlu Candaş Talipoğlu, babasının kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, "Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi" dedi.

DEFİN ANKARA'DA OLACAK

Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, İzmir Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının gece bir buçuk sıralarında kalp krizi geçirdiğini belirterek, "Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı. Arkadaşlar müdahalede bulunmuş 45 dakika ama olmadı. Defin Ankara’da olacak. Yarına yetişir mi bilmiyorum ama yetişmezse perşembe olacak." dedi.

BU HAFTA ALBÜMÜ ÇIKACAKTI

"Babam 1990 yılından beri fiilen gazetecilik yapıyor. Özellikle 'Bam Teli' ile herkesin tanıdığı biri oldu ama kendisi gazete yazarı olarak başlamıştı" diyen Candaş Talipoğlu, "Toplumda herkesin kendine yakın hissettiği gazetecilerden biri olduğunu hissediyorum. Bu ülkede çok şeye katkı sağladı. Barış ve birliktelik için çok çaba sarf etti. Eğitim kampanyalarına çok emek verdi elinden geldiğince. Herkes tarafından sevilen ender bir gazeteci olduğunu düşünüyorum. Yol hikaye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı. İnşallah bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenlerini kitabı ve albümü ile buluşturacağız" diye konuştu.

Yapılacak otopsinin ardından Tayfun Talipoğlu’nun cenazesinin saat 14.00 uçağı ile Ankara’ya götürüleceği ve Ankara'da defnedileceği öğrenildi.

Yorumlar