MEDYA KÖŞESİ

Taha Akyol'un Karar gazetesindeki ilk yazısı yayınlandı!

Hürriyet'le yolları ayrılan Taha Akyol, Karar gazetesiyle el sıkışmıştı. Akyol'un Karar'daki ilk yazısı bugün yayınlandı.

Taha Akyol'un Karar gazetesindeki ilk yazısı yayınlandı!

Doğan Medya'nın Demirören Holding tarafından satın alınmasının ardından Hürriyet gazetesiyle yolları ayrılan deneyimli gazeteci Taha Akyol, yazılarına Karar gazetesinde devam ediyor. Akyol'un ilk yazısı, "Hukuk yolunda..." başlığıyla bugün yayımlandı.

Akyol yazısında "Hukukun üstünlüğü kültürünü geliştirmek için yazmayı öteden beri görev sayıyorum. Bu imkanı veren Karar yöneticilerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

HUKUK YOLUNDA...

Uzun meslek hayatımda artık Karar gazetesindeyim. Beni okurlarına takdim eden anonslarda Karar yöneticileri “hukuk, tarih ve demokrasi ekseninde” bir yazar olduğumu belirtiyorlardı.

Evet, öteden beri yazı ve kitaplarım bu eksendedir.

Tarihinde sert kırılmalar, sert iniş-çıkışlar yaşayan ülkeler gibi bizde de hukuk, değerler hiyerarşisinin tepelerinde yer alamadı. Siyaset ve ideoloji hukuku araç gibi gördü.

Sağda da solda da böyle. Sağda “dava” deyince, solda “devrim” deyince hukukun yeri nerelerdir?!

Hukukun üstünlüğü kültürünü geliştirmek için yazmayı öteden beri görev sayıyorum. Bu imkanı veren Karar yöneticilerine teşekkür ediyorum.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar