POLEMİK

Survivor Semih yazar Perihan Mağden'i affetmedi!

'Survivor' yarışmasıyla ünlenen Semih Öztürk, kendisine yazdığı yazıyla alenen hakaret ettiğini iddia ettiği yazar Perihan Mağden'i şikayet etti.

Survivor Semih yazar Perihan Mağden'i affetmedi!

Olay, geçen aylarda meydana geldi. Savcılığa başvuran Semih Öztürk, yazar Perihan Mağden'in kendisine hakaret ettiğini ileri sürdü. Semih Öztürk dilekçesinde, Perihan Mağden'in sevgisiz ve saygısızca olan tutumunu dile getirerek kendisini kamuoyu yoluyla küçük düşürdüğünü, çirkin söylemlerle kendisine iftira attığını, toplumda itibarı olan biri olarak maddi zarar gördüğünü kaydetti. Semih Öztürk'ün şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

PERİHAN MAĞDEN: BU SUÇ DEĞİL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Perihan Mağden'in ifadesine başvuruldu. Geçen günlerde adliyeye gelerek ifade veren Peirhan Mağden, "OHAL kapsamında kapatılan Nokta Dergisi'nde yazardım. Öztürk'ü 'Survivor' isimli programı nedeniyle tanıyorum. Sıra dışı bir yarışmacı... Bu yüzden onu eleştirdim. Evet, eleştirilerim ağır, şoke edici ve incitici ama bu bir suç değil" diyerek kendini savundu.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık, soruşturma kapsamında dosyayı Uzlaştırma Büro'ya gönderdi. Semih Öztürk'e götürülen uzlaşma teklifi reddedilince Perihan Mağden hakkında alenen hakaret suçu kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar