GÜNDEM

Survivor kameramanının annesinden Acun Ilıcalı için dikkat çeken sözler

Dominikte uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Survivor kameramanı Alper Baycın'ın annesi, Acun Ilıcalı hakkında dikkat çeken sözler sarfetti ve yetkililerden oğlu için tek bir şey istedi.

Survivor kameramanının annesinden Acun Ilıcalı için dikkat çeken sözler

Dominik Cumhuriyeti'nde gasp çetesi tarafından bıçaklanarak öldürülen Survivor yarışması kameramanı Alper Baycın'ın ölümüne neden olan sanıklar hakkında iddianame hazırlanmasını değerlendiren annesi Aynur Baycın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evlat acısının tarifinin olmadığını söyledi.

Alper'in hatırasını yaşatmak için ayakta durmaya çalıştıklarını belirten anne Baycın, oğlunun okul ve iş hayatında örnek bir insan olduğunu dile getirdi. Alper'in mesleğini en güzel şekilde yapmak için çok çaba gösterdiğini vurgulayan Baycın, sözlerine şöyle devam etti;

"Oğlum 6 yıl hem okudu hem çalıştı. 24 saatte 2-3 saat uykuyla duruyordu. Çok başarılıydı. Okuduğu bölümü, mesleğini çok seviyordu. Gittiği iş görüşmelerinde 'Seni kamera arkasına değil, kamera önüne çıkaralım' diyorlardı...

O da hep 'Kamera önünde istenileni sunacağım. Kamera arkasında istediklerimi ortaya koyma şansım olacak' diye bu teklifleri kabul etmiyordu. En büyük hayali yönetmen olmaktı. Keşke yaşasaydı da bu meslekte vatanına, milletine faydalı bir birey olarak hayallerini yerine getirseydi."

Survivor kameramanının annesinden Acun Ilıcalı için dikkat çeken sözler

Dominik'teki Türk Büyükelçiliği ile sürekli temas halinde olduklarını ve şüphelilerin yargılama sürecini takip ettiklerini vurgulayan Baycın, "Müebbet hapis istenildiğini duydum. 'Başka Alperler ölmesin' diye caydırıcı ceza alsınlar. Alper yaşarken örnek bir insandı. Şüphelilerin aldığı ceza ile de inşallah örnek olur ve o ülkede inşallah bu tarz başka suçlar işlenmez. Bizim canımız çok yandı. Başka canlar yanmasın." diye konuştu.

Survivor kameramanının annesinden Acun Ilıcalı için dikkat çeken sözler

"ACUN ILICALI SÜREKLİ ARIYOR"

Televizyoncu ve yapımcı Acun Ilıcalı ile ekibinin kendilerini sürekli aradığını anlatan Baycın, ardından şunları söyledi; "Acun Bey arıyor, halimizi, hatırımızı soruyor. Kendisine de söyledik, bizim sadece manevi desteğe ihtiyacımız var. Başka bir şey istemiyoruz. Bir de Alper'in isminin bir yerlerde yaşatılmasını istiyoruz...

Onlar bizim kardeşimiz, evlatlarımız oldu. Bu konuda da yanlış bilgilendirmeler oldu. İhmal gibi. Oğlumla haftada 2-3 defa görüntülü görüşüyordum. Alper'in mutluluğunu anlatamam. Acun Ağabey çok iyi bakıyor. Hiçbir yere göndermiyor. Her şeyi fazlasıyla karşılıyor. Buralar güvenlikli diyordu. Acun Bey'e teşekkür ediyorum. Onunla alakalı bir durum değil."

Survivor kameramanının annesinden Acun Ilıcalı için dikkat çeken sözler

Baba Ahmet Baycın ise oğullarını toprağa verdikten sonra yeni yeni kendilerine geldiklerini söyledi. Alper'in çevresinde çok sevilen bir genç olduğuna dikkati çeken Baycın, "Sözün bittiği yerdeyiz. Sanık, inşallah müebbet ceza alacak. Caydırıcı bir ceza alırlarsa inşallah bir daha bu tür suçlar işlenmez." değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Bir yarışma programının çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan Alper Baycın, 28 Haziran 2018'de sokakta yürüdüğü sırada çantasını gasbetmeye çalışan iki kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.
Cenazesi Türkiye'ye getirilerek memleketi Antalya'da toprağa verilen Baycın'ı öldürdüğü önü sürülen iki şüpheli gözaltına alınmıştı.
Dominik Cumhuriyeti'nde yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerden biri hakkında müebbet hapis cezası, 18 yaşından küçük olan diğer şüpheli hakkında ise 3 yıla kadar ceza istemiyle dava açılmıştı.

Yorumlar