GÜNDEM

Süleyman Soylu BBC Türkçe'nin ipliğini pazara çıkardı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İngiliz yayın kuruluşu BBC Türkçe'yi sosyal medya hesaplarından sert dille eleştirdi.

Süleyman Soylu BBC Türkçe'nin ipliğini pazara çıkardı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı Twitter'dan "Bir BBC klasiği..." başlığıyla yaptığı açıklamada, İngiliz yayın kuruluşunun SİHA'larla ilgili haberlerini eleştirdi. Soylu, BBC'nin haberlerinin 'saptırma' amaçlı olduğuna dikkat çekti.

Süleyman Soylu şunları kaydetti:

"SAPTIRMA HABERLE ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR"

"Bugün BBC gazetecilikten uzak, her zamanki tavırlarıyla kasıtlı ve saptırmaya dayalı bir haberle, tamamen farklı bir olay için yaptığım ve gündemde bile olmayan bir konu ile ilgili konuşmamı milli imkanlarla üretilen İHA ve SİHA'lar tarafından vurulan, terörist oldukları güvenlik kuvvetlerince teyit edilmiş, şüphe götürmeyen bir olayla ilgiliymiş gibi algı oluşturmaya çalışmıştır.

"BBC BU OPERASYONUN BİR AYAĞINDA GÖREV ALMIŞTIR"

BBC, teröristlerin yaptıklarını hiç eleştirmeden, sadece güvenlik güçlerimizi suçlayarak faaliyet gösteren sözde insan hakları savunucuları ile ilgili yaptığım eleştiri konuşmamı bağlamından kopartarak bugünkü haberin içerisine de eklemleyerek, terörle mücadeleyi akamete uğratmak ve yenilgiye uğrayan PKK'ya, işbirlikçi siyasetçileri üzerinden can suyu vermek için başlatılan bu operasyonun bir ayağında görev almıştır."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar