GÜNDEM

Süleyman Özışık’tan hukukçu değilsin diyenlere bomba yanıt

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, CHP’nin yapılacak işlere karşı çıkıp, zamanın ruhuna uygun hareket etmediğini belirtttiği köşesinde kendisine 'hukukçu değilsin' diyenlere de cevap verdi.

Süleyman Özışık’tan hukukçu değilsin diyenlere bomba yanıt

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bugünkü köşesinde CHP’nin Atatürk’ten sonra yapılacak işlere karşı çıkıp, ilerlemeden ziyade sabit kaldıklarını ve değişimlere açık olmadıklarını köşesine taşıdı.

Özışık, son günlerde devam eden Sosyal Medya ve Çoklu Baro Düzenlemesi ile  ilgili kendisinin tartışma programlarına davet edilmesini ve kendisine yapılan davetlerden dolayı hakaret eden avukatlara da hukukçu olmadığını ancak terörist sevicisi barolara ve o barolara bağlı avukatlara güvenmeme hakkını kullandığını ifade etti.

İşte Süleyman Özışık’ın o yazısı:

Çok değerli kütüphanesini millete vakfeden Koca Ragıp Paşa, kütüphanenin bakımı için tanıdıklarından birini memur tayin eder ve "Burası bundan sonra sana emanet" der.
Aradan aylar geçer.
Koca Ragıp Paşa, "Bizim kütüphane ne âlemdedir" diye merak eder ve ansızın ziyarete gider. 
Kapıdan içeri girdiğinde dünyası başına yıkılır! Her yer pislik içindedir. Bazı kitaplar yerlerdedir. Raflardaki kitapların üstünde de bir karış toz vardır... Canı acayip sıkılır ama belli etmemeye çalışır...
Bakımdan sorumlu memura yaklaşır "Seni tebrik ediyorum evladım" der şaşkın şaşkın bakan memura... "Sen gerçekten de çok çok emniyetli adammışsın. Sana teslim edilen şeylere hiç el sürmemişsin. Aferin!"
CHP'nin durumu tam da budur!
Atatürk kendilerine bir ülke teslim etti. O gün bugündür emanet edilen o ülke bir gıdım değişmesin diye mücadele edip duruyorlar. Atatürk neyi kurmuşsa, kurduğu gibi kalmasını isterler!.. 
Zamanın ruhu diye bir şey vardır di mi?
Bugün elzem olan şey, yarın ihtiyaç duyulmayan şeye dönüşür. Ya da değişen dünya düzeninde o şeyi geliştirmek gerekiyor. 

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar