POLEMİK

Süleyman Özışık yazdı: Zeytin'in dalı

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, CHP yönetimini yerden yere vurdu.

Süleyman Özışık yazdı: Zeytin'in dalı

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, AK Parti ve MHP'nin seçim ittifakı için hazırladığı teklife karşı çıkan CHP yönetimini topa tuttu.

Süleyman Özışık, CHP'nin 70 yıldır "Oylar çalınıyor" yalanına sarıldığını oysa kendi kongrelerinde bile oy hırsızlığının yapıldığını belirtti.

İşte Süleyman Özışık'ın bugünkü yazısından bir bölüm:

Zeytin'in dalı

AK Parti ve MHP'nin seçim ittifakı için hazırladığı teklif nihayet Meclis'e geldi. Teklife ilk itiraz, her zaman olduğu gibi yine CHP'den geldi.
Parti adına konuşan CHP'li Bülent Tezcan'a kulak verelim:
"İttifak getiriyorsunuz ama baraj korunuyor. Niye ısrarla yüzde 10 barajını koruyorsunuz. MHP'yi barajdan kurtarmak için oluşmuş ikili bir baraj. Siz yüzde 5, yüzde 3, yüzde 7 alan bir partiyi yüzde 10 barajından kurtarmayı öngörüyorsunuz."
İnsanın dönüp, "Yahu size ne barajdan?" diye sorası geliyor.
Siz, kendi tüzüğüne "Başkan adayı olmak isteyen 120 oy toplamak zorundadır" şartı koyarak barajın en kralını uygulayan parti değil misiniz?
Son kurultayda Ümit Kocasakal ile Ömer Faruk Eminağaoğlu'nu "Yeterli oyu toplayamadığınız için barajı geçemediniz" diyerek saf dışı bırakan siz değil misiniz?
Kaldı ki...
Genel başkanınız her konuşmasında, "Yüzde 50+1 beni kesmez. Yüzde 60 alacağım" demiyor mu?
Diyor...
"Yüzde 60 alacağız" diyen bir parti hiçbir karşı ittifaktan korkmaz di mi? İyi de siz niye korkuyorsunuz? Daha doğrusu "baraj da baraj" diyerek kimi kurtarmaya çalışıyorsunuz? Hiçbir ankette baraj üstü görünmeyen HDP'yi mi yoksa İYİ Parti'yi mi?
Yoksa ittifaka mı karşısınız?
E, ama siz geçmişte seçim öncesi pek çok ittifak yaptınız, unuttunuz mu yoksa?
Bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 16 partiyi yanınıza alıp, "Ekmek için Ekmelettin"i "Çatı adayı" yapan siz değil miydiniz? "İş aş, Haydar Baş" ile birlikte çatılarda gezerken iyiydi de şimdi mi kötü oldu?
Sadece o mu?
7 Haziran seçimleri öncesinde "Biz ailecek HDP'ye vereceğiz" diyen, HDP barajı geçince pilav dağıtan siz değil miydiniz? Sayın Devlet Bahçeli o gün rüşvet olarak önerdiğiniz başbakanlık koltuğunu kabul etseydi "Yüzde 60'lık blok" hükûmetinizle şimdi bizi yönetiyor olacaktınız.
Referandumda, "Muhtarlıklar, lokantalar, berberler kapanacak" yalanlarıyla büyük ittifak kurup yüzde 49'a ulaşan kimdi?
Siz bu ittifak meselesini HDP ile birlikte iyi sallarken düşünecektiniz azizim!
Tarumar olacağınızı bildiğiniz için, şimdiden başladınız sandık güvenliği tatavasına.
Zaten sizin 70 yıldır kazanamadığınız her seçimde mutlaka ama mutlaka oylar çalınmış oluyor maşallah! Kazandığınız belediyelerde her ne hikmetse oylar çalınmıyor, kaybettiğiniz yerlerde ise paso oy hırsızlığı oluyor.

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar