MEDYA KÖŞESİ

Süleyman Özışık yazdı; Anketler ve Bahçeli'nin durumu

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, son anketler üzerinden müthiş bir iddiada bulundu..

Süleyman Özışık yazdı; Anketler ve Bahçeli'nin durumu

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bazı anket şirketlerini yerden yere vururken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 seçimlerinde yüzde 55'i aşacağını iddia etti..

Süleyman Özışık, son anketlerde Meral Akşener'in İYİ Partisi'nin oylarının şişirildiğini, MHP'nin ise bir baraj sorunu almayacağını tahmin ettiğini belirtti.

İşte Süleyman Özışık'ın bugünkü yazısından bir bölüm:

Anketler ve Bahçeli'nin durumu

Geçtiğimiz yılın kasım ayında yayınlanan anket sonuçlarını hatırlıyorsunuz değil mi?
Unuttuysanız, hatırlatayım.
"Meral Akşener yüzde 22 ile uçuşa geçti" diyorlardı. Ankara'dan İstanbul'a doğru yürüyüş yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 30 bandını zorladığını iddia ediyorlardı.
AK Parti'nin uçuruma doğru hızla yuvarlandığını, "Yüzde 37-38 sınırına düştü" diye müjdeliyor, MHP'nin baraj sınırının çok altına gerilediğini sevinç naraları atarak açıklıyorlardı.
Tabii tüm bunları yaparken, gaz vermeyi ihmal etmedikleri HDP için, "Onların baraj sorunu yok, aksine giderek yükselen bir oy trendine sahipler" diyorlardı.
Aradan iki ay geçti.

Ocak ayının ortalarında yeni anket sonuçları açıkladılar. Sonuçlar enteresandı:
AK Parti yüzde 40,10,
CHP yüzde 25,31,
İYİ Parti yüzde 14,22,
HDP yüzde 10,79,
MHP yüzde 7,09,
Diğer yüzde 2,49...
Sadece iki ay içinde AK Parti'nin oy oranını iki puan yukarı çektiler. Daha ilginci, Meral Akşener'in oy oranını 8 buçuk puan aşağı indirdiler.

MHP'ye olan alerjileri devam ettiği için oylarını, aynı oranda tuttular, HDP'ye olan sempatilerini ise "Onların baraj sorunu yok" diyerek tekrar gösterdiler.
Bu anket sonuçları açıklandığında hepsine meydan okudum, "Sandıkta bu sonuçlar çıkarsa mesleği bırakırım" dediğimi sanırım hatırlıyorsunuzdur.

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar