POLEMİK

Süleyman Özışık yazdı: ABD Menbiç’te havlu atıyor!

Süleyman Özışık, Afrin Operasyonu başlarken kimin ne dediğini hatırlattıktan sonra ekranlarda felaket tellallığı yapan isimleri topa tuttu.

Süleyman Özışık yazdı: ABD Menbiç’te havlu atıyor!

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, Afrin Operasyonu başlarken muhalefet ve bazı eski generallerin felaket senaryosu çizdiklerini ancak, kahraman Türk askerinin bu öngörüleri boşa çıkardığını belirtti.

Süleyman Özışık, bugünkü yazısında başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Afrin Operasyonunakarşı çıkan isimleri topa tuttu.

İşte Süleyman Özışık'ın bugünkü yazısından bir bölüm:

ABD Menbiç’te havlu atıyor!


Afrin Operasyonu başlarken, kimin ne dediğini hatırlayan var mı? Yoksa hatırlatayım.

Ekranlarda boy gösteren bazı emekli generaller ile onlara eşlik eden siyaset eskileri, "Afrin operasyonu çok zor geçecek, çok zayiat vereceğiz. Ölü sayısı 3 bini geçince ABD ve Rusya devreye girer. Türkiye Beşar Esad ile mutlaka masaya oturmalı" demişti.

Bu kardeşiniz ne demişti peki?

"Türkler meydana çıktı mı hedeflediği menzile varmadan geri dönmez. Afrin düşecek dediysek düşecek. Hem de öyle uzun zamanda değil, kısa zaman içinde olacak bu. Ve bu aşamadan sonra ABD Türkiye'nin karşısında duramaz, Rusya yapmayın diyemez. Türkiye'nin Beşar Esad ile masaya oturmasına da gerek yok" demiştim.

Ne oldu?
Ölü sayısı 3 bin 500 sınırına dayandı. Afrin civarında âdeta keklik avlar gibi terörist avlıyor Mehmetçik. Ne müdahale eden var ne de ortalıkta görünen...
Arada bir, "Aman dikkatli olun, sivil katliamı olmasın" diye ricada bulunuyorlar. Onlara, "Siz insan olun da Doğu Guta'daki sivil katliamıyla ilgilenin. Türkiye sivil öldürmez" deyip işimize bakıyoruz.

Daha başka ne demişlerdi?
"Afrin tamam ama Menbiç çok zor ve hatta imkânsız. ABD oradayken kimse hayal kurmasın. Türkiye ile ABD karşı karşıya gelir ve bir savaşın ortasında kalırız" demişlerdi.
Biz ne demiştik?
"Türkiye Afrin'den sonra Menbiç denilen bölgeye de aynı rahatlıkla girecek ve birileri Selahattin Demirtaş gibi mal mal bakmakla yetinecek. Köşeye sıkışan Amerika o bölgeden kuyruğunu kıstırmış şekilde ayrılacak" demiştik.
Ne oldu?
Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı işte.
Düne kadar bölgenin fedaisi gibi davranan ABD, "Yahu tamam. Menbiç'te siz ne istiyorsanız o olacak" demeye başladı. Bunu boşuna söylemiyorlar ha, yanlış anlaşılmasın!

Yarın Türkiye oraya girdiğinde kuyruğu kıstırıp kaçacaklarını biliyorlar. Rezil rüsva olmamak için, dünyanın gözünde madara olmamak için yapıyorlar bunu...
Ha, bak az kalsın unutuyordum.
Siyaset dehası ve savaş uzmanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu?
"Afrin Harekâtı'nı destekliyoruz ama Afrin'e girmeyin" diyordu değil mi? Gerekçe olarak da "Orada kan gövdeyi götürür. Mehmetçik oradan çıkamaz, orası tam bir bataklık. Çok ama çok zayiat veririz" diyordu hatırlarsanız.

Peki biz ne demiştik?
"Afrin kolay. Raco ve Cinderesi daha sıkıntılı. Oralar alındıktan sonra Afrin'de beklentilerin çok üzerinde bir başarı sağlayacağız" demiştik.

Sonuç?
YPG'nin üst kadrosu tası tarağı toplayıp Afrin'den kaçmaya başladı. Geri kalanı da Hilal'in açık olan ucunu kullanarak sıvışmanın yolunu arıyor. Bazıları etek fistan giyip sivil rolü oynuyor. Bazıları ise teslim olup yaşama yolunu seçiyor.
Ortada kan gölü var ama Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi Mehmetçiğin kanı değil. Katillerin, teröristlerin pis kanından başka kan yok ortalıkta...

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamı için tıklayın

Yorumlar