POLEMİK

Süleyman Özışık CHP Kurultayı'nda yaşanan hileyi deşifre etti

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, CHP Kurultayı'ndaki ilginçlikleri köşesine taşıdı.

Süleyman Özışık CHP Kurultayı'nda yaşanan hileyi deşifre etti

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, CHP'nin referandum sırasında AK Parti'ye attığı iftiraların tamamının kendi kongrelerinde yaşandığını vurguladı.

Süleyman Özışık, CHP Kurultayı'ndaki ilginçlikleri köşesine taşırken, Kemal Kılıçdaroğlu yönetimini tam anlamıyla topa tuttu.

İşte Süleyman Özışık'ın bugünkü yazısından bir bölüm:

CHP Kurultayı'ndaki ilginçlikler

CHP'nin 36. Kurultayı'nda pek ilginçlik yaşandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun salona girişi bayağı bir havalıydı.

Başka yerde 8 seçim kaybeden biri utancından sokağa çıkamaz.
Bizimki, "İşte geliyor, O geliyor!" anonsu eşliğinde salona giriş yaptı. Podyuma çıkar gibi platformda yürümesi, tribündekilere gül atması, büyük lider gibi şov yapması, el sallaması falan...
İlginçti...
Gördüğüm kadarıyla Kurultay Salonu'nda eğlenen ve coşan bir tek Kılıçdaroğlu'ydu. AK Parti'nin il kongrelerinde yaşanan görsellik ve coşku bile Kurultay Salonu'ndaki havaya on basardı.

İnanmayan varsa açsın, AK Parti'nin Bursa Kadın Kolları Başkanı'nın, ya da Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı'nın seçildiği kongrelerin görsellerine göz atsın. Aradaki farkı net bir şekilde göreceksiniz.
Bunların dışında ibret ve hayretle izlediğim başka gelişmeler yaşandı.
Kurban olduğum Allah öyle büyük ki...

Referandumda attıkları iftiraların tamamı, Kurultay'da başlarına geldi.
Referandum döneminde, "Erdoğan devletin tüm imkânlarını kullanarak adaletsiz bir referandum çalışması yürütüyor" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay'da CHP'nin bütün imkânlarını kendisi için kullandı.

Referandumda, "Tek adam rejimi geliyor. Ülke diktatörlüğe gidiyor" diyorlardı. Kurultay'da parti içindeki diktatör bozuntusu ne buyurduysa o oldu. Öyle ki Muharrem İnce'nin istediği müzik bile çalınmadı.
Referandumda, "Hile yapıldı, oylar çalındı" diyorlardı, Kurultay'da “hile nasıl yapılır, oy nasıl çalınır, mükerrer oy nasıl kullanılır”ın resitalini sundular.

İftira ve yalan genlerine öylesine işlemiş ki ortalıkta suçlayacakları, iftira atacakları başka parti olmayınca, birbirlerini oy hırsızlığıyla suçladılar.
Muharrem İnce'nin konuşması da ilginçti...

Süleyman Özışık'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın

Yorumlar