GÜNDEM

Star'ın yeni hamlesi ne anlama geliyor? Yakup Köse yazdı

Türkmedya bünyesindeki Star Gazetesi, kağıt baskısını sona erdirdiğini ve bundan sonra dijital medya üzerinden yayın yapacağını açıkladı. Star yazarı Yakup Köse, gazetenin kapanacağının söylentisi çıkınca FETÖ'cülerin sevindiğini işin aslının ortaya çıkması ile de üzerilerine hüzün çöktüğünü söyledi.

Star'ın yeni hamlesi ne anlama geliyor? Yakup Köse yazdı

FETÖ'cülerin Star yazarlarına yönelik tehdit mesajlarının kendilerini güldürdüğünü söyleyen Yakup Köse, "FETÖ gibi ihanet şebekelerinin yuvalanmaması için Star var. Star bu mücadelesini sürdürmek için yeni bir hamleye girişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Artık taarruzda olacağız” sözünden mülhem Star yeni hamlesi de bir taarruzdur." diye yazdı ve Nuh Albayrak'ın sözünü hatırlattı.

STAR'IN YENİ HAMLESİ

Gazetemizin kapanacağı şâyiası çıkınca FETÖ’cüler mutluluğa gark oldular. İşin aslı ortaya çıkınca da üzerlerine hüzün çöktü!

Sosyal medyada FETÖ’cülerin yazdıklarını gülerek okudum. Açıkçası biraz da gururlanmadım değil. Gazete olarak FETÖ’cülerde derin izler bırakmışız.

Gazetenin kapanacağı şâyiasıyla cesaretlenen FETÖ’cüler bir anda aslan kesilip bizlere tehditler savurup hesap soracaklarını yazdılar. Ne zaman ki Genel Yayın Yönetmenimiz Nuh Albayrak, gazetenin kapanmadığını, günün şartlarına uygun olarak daha aktif gazetecilik yapmak için internet ortamına ağırlık verileceğinden Star’ın matbû olarak çıkmayacağını açıklamasıyla süt dökmüş kediye döndüler.

FETÖ’cülerin biz gazete yazarlarına yönelik “Gazete kapanıyor, artık tek başınıza kaldınız” gibi tehdit mesajları da bizlerde güldürmekten başka bir tesir uyandırmadı. Yahu, biz sizler gibi yabancı istihbaratların elinde, onların soktukları inlerde tek başlarımıza yaşamıyoruz. Hamdolsun, kendi topraklarımızda alnımız ak, başımız dik dolaşabiliyoruz. 15 Temmuz gecesi kimlerin yalnız kaldığı da görüldü!

FETÖ’cülerin anlamadığı veyahut anlamak istemediği, Anadolu topraklarında onlara olan nefretin sebebi sanki birkaç siyasetçi, birkaç gazete. Yani bizler olmasak FETÖ’cüler rahat rahat Anadolu’da gezebilecekler. Böyle düşünmeleri bizler için onurdur lâkin FETÖ’cüler, bir casusluk şebekesi olarak hak ettikleri Müslüman Anadolu halkının nefretini ihanetleriyle kazanmışlardır.

Bir casusluk şebekesi olan FETÖ’ye karşı mücadele biz olsak da olmasak da devam edecek inşallah. Bu topraklarda bir daha FETÖ gibi ihanet şebekelerinin yuvalanmaması için Star var. Star bu mücadelesini sürdürmek için yeni bir hamleye girişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Artık taarruzda olacağız” sözünden mülhem Star yeni hamlesi de bir taarruzdur.

Dünkü yazısında Genel Yayın Yönetmenimiz Albayrak’ın da yazdığı üzere “Artık gölgemizle değil gövdemizle dijitaldeyiz”.

Hayırlı olsun!..

Yorumlar