POLEMİK

Star yazarı: Nevşin Mengü'yü aradık telefona İsmail Saymaz çıktı

Star gazetesi yazarı Yakup Köse’nin paylaştığı tweetler, gazeteci Nevşin Mengü’yü kızdırdı.

Star yazarı: Nevşin Mengü'yü aradık telefona İsmail Saymaz çıktı

Olay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, “CHP Genel Başkanı'nı seçim döneminde kullandığı dil ve kurduğu ittifaklar sebebiyle protesto eden vatandaşlarımıza terörist muamelesi yapılmasını asla kabul edemeyiz” demesiyle başladı.

Nevşin Mengü, Altun’un açıklamalarına Twitter’dan, “Sayın Altun bu durumda, kafası kızan herkes kızdığı siyasiye çaksın yumruğu diyor herhalde. Yazık! ne kurum kaldı ne kuruluş, ne de ciddi bir devlet mekanizması. Şimdi de köy kabadayılarının sırtı sıvazlanıyor” yorumunu yaptı.

nevşin mengü

Star gazetesi Yazarı Yakup Köse ise " `MİLLETİN EFENDİSİ OLAN KÖYLÜYE' köy kabadayısı' diyerek yaptığın sınıfsal aşağılama sosyal demokratlığın neresine sığar @nevsinmengu " sözleri ile tartışma başlatmak istedi. 
Köse'nin sözlerine Mengü ilgisiz kalırken cevap gazeteci İsmail Saymaz'dan geldi: "Kaderde bu da varmış: "Türk bayrağının adı değiştirilsin" diyen Hilal Kaplan'dan milli güvenlik, 13 yıl PKK'dan yatmış Kurtuluş Tayiz'den beka ve milliyetçilik, halka açık yedi mekana bomba atmış İBDA/C'li Yakup Köse'den demokrasi dersi alıyoruz."

ismail saymaz

Yakup Köse, İsmail Saymaz'ın bu paylaşımı üzerine Twitter’dan “Dün @nevsinmengu yü aradık telefona @ismailsaymaz çıktı!!! Gözlerinden öpüyorum İsmail” ifadelerini yazdı.

yakup köse

Köse’nin sözlerine tepki gösteren Nevşin Mengü de “Şimdi bu organizma komik olduğunu çok fena laf oturttuğunu falan sanıyor. Sığır olduğu için yazdığı şeyin ezikliğinin de farkına varamıyor” diyerek karşılık verdi.

nevşin mengü

İsmail Saymaz ise “İBDA/C’li değilim, bomba atmadım” diyemiyor. Bir kadın ile bir erkeğin görüşmesini, bomba atmaktan daha tehlikeli görüyor olsa gerek ki, aklısıra belaltı vurduğunu sanıyor sefil. Böyle tehlikeli bir militanın günlük bir gazetede yazması utanç verici." dedi.

ismail saymaz

Yorumlar