POLEMİK

Star yazarı kavgacılara yüklendi: Küçük beyinliler!..

Star yazarı ve AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, bugünkü yazısında isim vermedi ancak iktidar yanlısı medyada kavga edenlere yüklendi...

Star yazarı kavgacılara yüklendi: Küçük beyinliler!..

AK Parti'ye yakın yazarların kavgasına ilişkin AK Parti milletvekili Mehmet Metiner'den dikkat çeken bir yazı geldi...

Star gazetesindeki yazısında, "Tasfiye söylemi üzerinden ahkam kesenler bilsinler ki; AK Parti, milletinin bütün evlatlarını kendinden bilen bir anlayışla kurulduğu için 'büyüyen ve güçlenen' bir partidir. Bu anlamda 'tasfiyeci mantık' semtimize bile uğrayamaz" diyen Metiner şöyle devam etti:

"Erdoğan üzerinden kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler, Erdoğan’ın kendisini iktidara taşıyan ana sosyolojik damara ve dinamiklere sırtını asla dönmeyeceğini, tam tersine onlarla bütünleşerek kutlu yürüyüşünü sürdüreceğini bilmiyorlarsa, yakında öğrenirler elbet…" 

İşte Mehmet Metiner'in o yazısının ilgili bölümü:

ERDOĞAN'IN DÖNÜŞÜ 

Mehmet Metiner'in Star gazetesinde yer alan 'Erdoğan'ın dönüşü' başlıklı yazısındaki o bölüm şöyle:

Erdoğan'ın muhteşem dönüşüyle AK Parti'nin her alanda atacağı yeni adımlar, yeni dönemde siyasetin dengelerini değiştirecektir elbet.

Herkes şunu bilsin ki, AK Parti kendisini küçültmek isteyen kişi ve çevrelerle bağını koparıp, kendisini büyütmek isteyenlerle yol yürüyecektir.

AK Parti; daraltan değil genişleten, dışlayan değil kapsayan ve her kesimi kuşatan bir Türkiye partisi olma yönündeki kutlu yürüyüşünü sürdürecektir.

Ülkesine ihanet içinde olmayan herkes AK Parti için saygıdeğerdir.

Kişisel egoları veya siyasi beklentileri dolayısıyla partisine, davasına ve liderine sırt dönmeyen herkes AK Partililik bilinciyle kucaklanacaktır.

Şu veya bu kesimin tasfiyesi üzerinden akıl verenler, akıllarını kendilerine saklasınlar.

'TASFİYE SÖYLEMİYLE AHKAM KESENLER...'

AK Parti "İslamcı parti" kategorizasyonu içinde değerlendirilecek bir parti değildir ama herkes gibi İslamcılar da bu partinin öz evlatları ve sahipleridirler.

"Tasfiye" söylemi üzerinden ahkam kesenler bilsinler ki; AK Parti, milletinin bütün evlatlarını kendinden bilen bir anlayışla kurulduğu için “büyüyen ve güçlenen” bir partidir.

Bu anlamda "tasfiyeci mantık" semtimize bile uğrayamaz.

'ERDOĞAN ÜZERİNDEN KENDİLERİNE ALAN AÇMAK İSTEYEN KÜÇÜK BEYİNLİLER...'

Herkes müsterih olsun, AK Parti milletin partisi olarak, milletiyle kucaklaşarak Türkiye'yi çok daha güçlü yarınlarda, Erdoğan liderliğinde buluşturacak yegane partidir.

Erdoğan üzerinden kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler, Erdoğan’ın kendisini iktidara taşıyan ana sosyolojik damara ve dinamiklere sırtını asla dönmeyeceğini, tam tersine onlarla bütünleşerek kutlu yürüyüşünü sürdüreceğini bilmiyorlarsa, yakında öğrenirler elbet…

Erdoğan'ın dönüşü, kendi kökleri üzerinde yeniden dal budak salarak büyüyen, güçlü AK Parti davasının yükselişi anlamına geliyor, biline.

Yorumlar