GÜNDEM

Sözcü'nün Ayasofya manşetinden Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tutabilir miyiz? Kübra Par yazdı

Habertürk yazarı Kübra Par, Sözcü gazetesinin Ayasofya manşetinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sorumlu tutulabilir mi sorusuna cevap verdi.

Sözcü'nün Ayasofya manşetinden Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tutabilir miyiz? Kübra Par yazdı

Fikri Sağlar'ın açıklamaları hakkında Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrına değinen Kübra Par, Sözcü gazetesinin Ayasofya manşetinden Kılıçdaroğlu'nun sorumlu tutulamayacağını belirtti. 

İşte o yazı:

Fikri Sağlar’ın ısrarla sürdürdüğü "Türban siyasi semboldür" saçmalığına karşı en net tepkiyi ortaya koyan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu takdir etmek yerine şimdi de “Bakalım Sözcü’nün Ayasofya manşetini de eleştirebilecek mi?” diyerek kendilerince samimiyet testine tabi tutanlar olmuş. Sağlar CHP ile özdeşleşmiş bir eski siyasetçi. Bu konuda Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir tutum alacağını merak etmek elbette anlaşılabilir bir durumdur. Fakat Sözcü’nün şimdi yarım ağızla da olsa “Editoryal hata, niyetimiz o değildi” dediği haberinden Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutmak hakkaniyete sığmaz. Ne yani muhalif medyanın tüm manşetlerini Kılıçdaroğlu mu belirliyor? O zaman Akit başta olmak üzere iktidara yakın gazetelerin attığı her saçma manşetten de AK Partili siyasetçileri mi sorumlu tutacağız? Kaldı ki Kılıçdaroğlu Ayasofya konusunda “İbadete açılmasına itiraz etmeyiz” demişti. Müzmin iktidar karşıtları gibi müzmin muhalefet karşıtları da kabak tadı veriyor bazen…

Yazının tamamı için tıklayın 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum