GÜNDEM

Sözcü gazetesinde skandal manşet Süleyman Özışık yazmıştı

Sözcü gazetesi bugün okurlarına Süleyman Özışık'ın günler önce yazdığı ve Türkiye'de gündem oluşturan İBB'de FETÖ rezaletini özel haber olarak yayınladı.

Sözcü gazetesinde skandal manşet Süleyman Özışık yazmıştı

Şehit Ömer Halisdemir tarafından itlaf edilen FETÖ'cü Semih Terzi'nin baldızlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştıklarını İnternethaber yazarı Süleyman Özışık 19 Temmuz'daki köşe yazısıyla ortaya çıkarmıştı. İBB'deki FETÖ'cü baldızları bugün Sözcü gazetesi de manşetine taşıdı. Özışık'ın yazısından 4 gün sonra Semih Terzi'nin baldızlarını yeni bir habermiş gibi yayınlayan Sözcü gazetesi, kaynak göstermek yerine tüm detayları 'özel haber' olarak duyurdu. 

'Belediye şirketinde müdürü koltuğundan eden olay: Baldız skandalı!' başlıklı haberdeki tüm detayları Süleyman Özışık günler öncesinden kamuoyuyla paylaşmıştı. 

SÜLEYMAN ÖZIŞIK NE YAZMIŞTI?

Süleyman Özışık, 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü 'İBB'de Semih Terzi rezaleti' başlıklı yazısında şunları kaleme almıştı:

"Darbenin baş rölündeki isimlerden biriydi Semih Terzi. 15 Temmuz gecesi, yanına aldığı diğer darbecilerle birlikte ele geçirmek için geldiği Özel Kuvvetler binasının önünde Şehit Ömer Halisdemir tarafından başından vurularak durdurulmuştu.

Türkiye bu olaydan yaklaşık bir ay sonra, Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi ile tanıştı. Ankara'da girdiği bir noterde, darbeci eşinden kalan malları bir başkasının üzerine devretmeye çalışırken görüldü.

Noter katibi Kerem Sağlıklı onu tanıdı ve eline geçirdiği bıçakla kovaladı. Bu olay sonrası kaçmaya çalışan Nazire Terzi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Buraya kadar anlattıklarımı hepimiz biliyoruz.

Ancak bu olayın perde arkasında, bugüne kadar kimsenin dikkatini çekmeyen ayrıntılar var. İzin verirseniz, bugün o ayrıntıları sizinle paylaşacağım.

Nazire Terzi o gün notere tek başına gitmemişti. Yanında Ayşegül Albayrak isimli kızkardeşi de vardı. noter katibi durumu farketmemiş olsa, Semih Terzi'nin tüm malvarlığı Ayşegül Albayrak'ın üzerine geçirilecekti.

Aradan aylar geçti ve bu olay unutulup gitti. Ancak unutmayan biri vardı.

Bir kadın avukat, Semih Terzi'nin mal varlığını gizlice üzerine geçirmeye çalışan bu kadının kim olduğunu merak edip iz sürmeye başladı. Bir kaç aylık takibin ardından, Ayşegül Albayrak'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kültür A.Ş'de çalıştığını ortaya çıkardı.

Elde ettiği bilgiler, dehşet vericiydi!

Darbe sonrası, Semih Terzi ismi geçtiğinde, "O hain değil, asıl hain Ömer Halisdemir'dir. Bunlar zamanla ortaya çıkacak" diyen, darbenin "tiyatro" olduğunu söylemekten geri durmayan bu Fetö'cü kadın, Kültür A.Ş Genel Müdürü'nün özel kalem müdürlüğü görevini yürütüyordu!Kadın avukat olayın üzerine gidip, "Fetö ile bu kadar içli dışlı olan birini burada nasıl çalıştırırsınız? Ben bunu en yukarıdakilere ileteceğim" deyince, Ayşegül Albayrak apar topar işten çıkarıldı.

Dikkat ederseniz, "İhraç edildi" ya da, "Kovuldu" demiyorum. 

"İşten çıkarıldı" diyorum. 

Aradaki farkı size şöyle anlatayım. Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda, işten çıkarılma gerekçesinin "Fetö ile iltisak" olarak gösterilmesi gerekiyordu. 

Bunun yerine, Kültür A.Ş yönetim Kurulu tarafından, "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" diye bir gerekçe oluşturuldu. Bu gerekçe sayesinde Ayşegül Albayrak'a 75 bin TL ihbar ve kıdem dahil tazminat verildi.

Mesele burada kapandı sanmayın! En kayda değer bölümü sona sakladım. 

Ayşegül Albayrak bundan bir kaç gün önce eski işyerine gelip, kendini kovanlara "Geri dönmek için dava açtım" diye mesaj verdi. 

Kültür A.Ş Yönetimi ise, dava açmaması için kendisini bazı aracılar üzerinden ikna etmeye çalışıyor!

Neden mi?

Çünkü Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda 25. maddeden dolayı işten atılması gerekiyordu. Ancak tazminat alabilmesi için "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" gibi temeli sağlam olmayan bir gerekçe oluşturuldu.

Fetö'cü bu hatayı affeder mi?

Şimdi daha fazla tazminat kazanabilmek için bu maddeden dolayı işten atılmasını Kültür A.Ş yönetimine karşı bir şantaj olarak kullanıyor! Bu aklı kendisine kim vermiş diye merak ediyorsanız, onu da söyleyeyim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan bir hanım tarafından... 

Bu hanımın kim olduğunu soracağınızdan emin olduğum için cevabını vereyim.

Kendileri Semih Terzi'nin diğer baldızı olurlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bu olaylardan haberdar olduğunu sanmıyorum.

En azından şimdiye kadar.

Artık meseleyi kendisi de biliyor ve bakalım bu kepazeliğe imza atanlarla ilgili nasıl yaptırım uygulayacak.

İzleyip göreceğiz!"

Yorumlar