GÜNDEM

Soner Yalçın'a 'Erdoğancı mısınız' diye soruldu! Verdiği yanıt bomba

Sözcü yazarı Soner Yalçın'a kitabının imza gününde okurları "Erdoğan'a destek" yazılarının sebebini sordu. Bugünkü köşesinde bu soruya yanıt veren Yalçın, beklenmedik açıklamaları ile şaşırttı. Yalçın kaybetme ihtimalini göze alarak her zaman haklı tarafta olma konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

Soner Yalçın'a 'Erdoğancı mısınız' diye soruldu! Verdiği yanıt bomba

Muhalif çizgisi ile bilinen Soner Yalçın bugün kaleme aldıkları ile şaşırttı. Sözcü yazarına Kara Kutu‑Yüzleşme Vakti kitabının imza gününde siz Erdoğancı mısınız sorusu soruldu. Yazısında yaşadıklarını anlatan Yalçın," “Muhalifim” diye iktidarın illa her adımını eleştirmek yanlıştır. Doğru'ya doğru…Yanlış'a yanlış diyeceksin''" dedi. Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump'ın görüşmesine destek verdiğini de hatırlattı.

GİTMESİ GEREKTİĞİNİ YAZMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD ziyareti henüz net değilken "gitmesi" gerektiğini yazan Soner Yalçın özellikle dış politika konusunda Erdoğan'ın politikasını destekliyor

İşte Yalçın'ın yazısından ilgili bölüm:

Doğru'ya doğru...Yanlış'a yanlış diyeceksiniz

Siyaset “toptancılık” değildir. Siyaset hakikat zemininde yapılmalıdır. “Muhalifim” diye iktidarın illa her adımını eleştirmek yanlıştır.
Doğru'ya doğru…Yanlış'a yanlış diyeceksiniz. Bunu iktidara bakarak değil; kendi inandıklarınız‑politik çizginiz gereği söyleyip yazacaksınız! Bu sizi güvenilir yapar. Bu sizin eleştirilerinizin değerini artırır. “Muhalifim” diye iktidarın illa her adımını eleştirmek yanlıştır. Doğru'ya doğru…Yanlış'a yanlış diyeceksiniz.

Dünyadaki İsrail lobisi “Kürdistan” kurulmasının önüne geçen Mehmetçik'e ateş püskürüyor. Hal böyleyken biz hâlâ Trump'ın mektubuna mı takılıp kalacağız? Bu dış politikamızın belkemiği olabilir mi? Siyaseti biçime indirgemenin sebebi, politik birikim ve tecrübe eksikliğidir.

Erdoğan'ı mı destekliyorsunuz diye soruyor

Maalesef kimi insanımız kendini bu girdaptan çıkaramıyor; elindeki “Kara Kutu‑Yüzleşme Vakti” kitabında Erdoğan'ın küresel ilaç şirketlerine nasıl boyun eğdiğini yazıyorum; ama okuyucu hâlâ “siz Erdoğan'ı mı destekliyorsunuz” diye soruyor! Bazen söz bitiyor…

Sadece gerçekleri savundum

Kimi okuyucu amigo olmanızı istiyor! 34 yıllık gazetecilik hayatımda hiç “tribün taraftarı” olmadım; sadece gerçekleri savundum, yazdım. Kaybetme ihtimalim olsa da haklı tarafta durmakta ısrar ettim. Ne duygularıma yenildim ne de okuyucunun duygularını okşadım…

Halkı hakikat ile kazanırsınız

Yani arkadaş! Politik duyguların sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Size yakışan akılcı düşüncedir. Halkı, hakikat ile kazanırsınız; gözü kara hırsla değil… Dürüstlük ise en iyi siyaset; ve elbet kazanır.

Yorumlar