POLEMİK

Sırrı Süreyya medya imamıyla ne konuştu?

Akşam yazarı Murat Kelkitlioğlu, Sırrı Süreyya Önder ile Ekrem Dumanlı arasındaki buluşmayı köşesine taşıdı.

Sırrı Süreyya medya imamıyla ne konuştu?

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Ekrem Dumanlı'nın Sırrı Süreyya Önder ile gizli buluşmasını yeniden gündeme getirdi.

Murat Kelkitlioğlu, Ekrem Dumanlı'nın kapatılan Zaman gazetesinin binasına gelen Sırrı Süreyya Önder ile gizlice görüştüğünü belirterek, HDP ile FETÖ'nün hükümete karşı eylemlerinin temelinin o buluşmada atıldığını savundu..

İşte Murat Kelkitlioğlu'nun bugünkü yazısından bir bölüm:

Sırrı Süreyya medya imamıyla ne konuştu?

Hatırlarsınız, hatta şunu söyleyeyim unutmamalısınız!

Tarih Mayıs 2015!

HDP’li Gültan Kışanak Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, eski Zaman Gazetesi Yayın Yönetmeni, örgütün medya imamı firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı ile görüşmüştü. Dumanlı belediyenin arka kapısından gizlice gelmiş, FETÖ ile HDP arasında hükümete karşı ortak hareket etme başta olmak üzere işbirliğinin temelleri o görüşmede atılmıştı.

Şimdi sıkı durun, çünkü bu iş bununla sınırlı değil!

FETÖ’nün hükümeti devirmek için, terör örgütünün siyasi kanadıyla sağladığı çok önemli bir irtibat daha deşifre oldu.

GECE TEK BAŞINA

Hemen hemen aynı günlerde, bu kez Zaman Gazetesi binasında Ekrem Dumanlı’nın ‘karanlık’ bir ziyaretçisi vardı. Gece saatlerinde siyah aracıyla tek başına gelen bir HDP’li, Dumanlı ile yaklaşık 1.5 saat görüştü.

Kimsenin bulunmadığı bir saatte yapılması gerekecek kadar gizli olan o görüşmenin ayrıntılarını ve neler konuşulduğunu bilemiyorum. Ancak Dumanlı ile HDP’liler arasındaki bu yoğun ve sıcak temasın nedeninin AK Parti hükümetine karşı ortak güç oluşturmak olduğu belli.

O gece Zaman Gazetesi’ne gelen HDP’linin kim olduğunu mu merak ediyorsunuz?

Hemen söyleyeyim;

Türkiye’nin şehitlerine yas tuttuğu geçtiğimiz pazar günü Ankara’nın ortasında, güle oynaya yapılan HDP 3. Olağan Kongresi’nde teröristbaşı Öcalan’a selam çakan Sırrı Süreyya Önder!

Murat Kelkitlioğlu'nun yazısının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar