GÜNDEM

Şirin Payzın’ın şarapçılık merakı

Habertürk yazarı Oray Eğin, Şirin Payzın'ın pek kimsenin bilmediği şarapçılık merakını yazdı.

Şirin Payzın’ın şarapçılık merakı

Şirin Payzın'ın şarapçılık merakını biliyor musunuz? Habertürk yazarı Oray Eğin, 'Çeşme'de yaşayanlar dışında pek kimse bilmez' dedi ve detayları paylaştı. Eğin,  bu merakın hobi olarak başladığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Payzın ve Turgay Gümüş’ün hobi olarak başladıkları bir şarapçılık merakı var. Ovacık’taki evlerinin üzüm bağlarında yetişen üzümlerden “Şirin” marka bir roze şarap ürettiler ve geçen sene eşe dosta dağıttılar.Çiftin şarabını ilk kez bu yaz Alaçatı’daki The Stay’de denedim

Şirin Payzın’ın büyük başarısı

Kısa bir aranın sonunda CNN Türk’te programlarına devam eden Şirin Payzın’ın bu seferki başarısı gazetecilikte değil. Çeşme’de yaşayanlar dışında pek kimse bilmez ama Payzın ve Turgay Gümüş’ün hobi olarak başladıkları bir şarapçılık merakı var. Ovacık’taki evlerinin üzüm bağlarında yetişen üzümlerden “Şirin” marka bir roze şarap ürettiler ve geçen sene eşe dosta dağıttılar.

Çiftin şarabını ilk kez bu yaz Alaçatı’daki The Stay’de denedim. Bitişi biraz ağır gelse de kesinlikle potansiyel vaat ediyordu. Ancak başka hiçbir yerde yeniden tatma fırsatı bulamadım. Hatta The Stay dışında ikram eden de yok mu diye merak ediyordum.

Önceki gün sürpriz haber geldi.

Yorumlar