MEDYA KÖŞESİ

Sina Koloğlu yazdı: Fatih Portakal'ın izlenme oranı ne olacak?

Seçim kanallarını bugünkü köşesinde değerlendiren Sina Koloğlu, Fatih Portakal'ın hem izlendiğini hem de eleştirildiğini söyledi.

Sina Koloğlu yazdı: Fatih Portakal'ın izlenme oranı ne olacak?

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, seçim ekranlarını değerlendirdi. Koloğlu, en çok izlenen programa imza atmasına rağmen en çok eleştiriyi alan Fatih Portakal için de "Bundan böyle ‘izlenme oranı’ ne olacak?" diye sordu.

SEÇİM ÇABUK BİTİVERDİ

Seçimlerin sık yapıldığı bir ülkenin ekranı da bu işe alıştı. Hemen hemen her kanal, istatistik konusunda uzman oldu. ‘Simülasyon’dan ‘ayrıntılı döküme’ kadar uzanan teknolojik görsel rekabette de, her kanal üzerine düşen görevi yaptı.
Seçim sonucunu ilk önce kim bildi?

Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğrafını ekranın sol köşesinden hemen hemen bütün kanallar eşit büyüklükte verdi. Bir kanal hariç, a Haber...

Veyis Ateş ‘Oh’ dedi

YSK, ‘açıklayabilirsiniz’ dedi. Saniyeler vardı. Habertürk’te Veyis Ateş, ekranda bize sunmadan önce verileri görüyordu. Duygularını, “Oooo, ilk sonuçları 21.00’e kadar öğreniriz” cümlesiyle anlattı. AA’nın, çok yüksek orandaki ilk sonuçlarıydı anladığım, ‘ooo’ lar..

Halk TV, nasıl yapsak havasındaydı

Halk TV, muhalefetin sesiydi. Kanalda durumlar nasıldı? ‘Bu fark kapanır’la başladı, ‘Bu sonuçlarla ne yapsak?’ havasıyla kapandı. Gezici anket başkanı Murat Gezici, “İkinci tura kalır” iddiasındaydı...

Fatih Portakal; gecenin gündemi

Sosyal medyada tartışılan konu başlıklarından biri de Fatih Portakal oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Portakal, “Yine bizi asarsınız, AA’nın verdiği rakamları veriyoruz” dedi. Muhalif kimliğiyle biliniyor ve haber bülteni bu şekliyle izleniyor. “Bu verileri nasıl verirsin, hiç verme” twet’leriyle karşılaştı. Hem izlendi, hem eleştirildi... Bundan böyle ‘izlenme oranı’ ne olacak?

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar