TELEVİZYON

Show TV sunucusu Ece Üner otizmli çocukların yuhalanmasına isyan etti!

Aksaray'da Mehmetçik İlkokulu'nda vicdanları yaralayan bir olay yaşandı. Okuldaki 42 özel eğitim öğrencisinin diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhalanıp okulda istenmediği iddia edildi. Tartışma yaratan olaya Show Ana Haber sunucusu Ece Üner de tepki gösterdi.

Show TV sunucusu Ece Üner otizmli çocukların yuhalanmasına isyan etti!

Mehmetçik İlkokulu'nda 42 özel eğitim öğrencisinin okulun diğer velileri tarafından istenmemesi büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.Okul çıkışında diğer öğrenci velilerinin bu öğrencileri yuhaladığı ve okul müdürünün de bu eyleme destek verdiği iddialar arasındaydı. 

"Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık, ön yargı bulaşıcı bir hastalık" diyen Show Ana Haber sunucusu Ece Üner de Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına isyan etti.

Ece Üner, şu açıklamayı yaptı:

"Otizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu düşünecek kadar cahil olanlara kötü bir haberimiz var. Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık, ön yargı bulaşıcı bir hastalık. Birincisi, Anayasa'nın 42. maddesine göre kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani, o veliler suç işliyor.

İkincisi, kınadığın şeyle sınanırsın mutlaka. Üçüncüsü ve en acili özel eğitim sınıflarına alınıp sonra topluma salınması gerekenler o masumları yuhalayanlardır. Diğerkamlık, kaybettiğimiz anahtar kelimemiz. Kapıyı açılmamacasına birbirimizin yüzüne kilitleyecek olan ya da açacak olan o anahtar."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar