MEDYA KÖŞESİ

Seyirci hangi dizileri yeniden görmek istiyor?

'Hangi diziler yeniden çekilse ayıla bayıla izlersiniz?' diye soran Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, bugünkü köşesinde okuyucularından gelen cevapları paylaştı. Bakın en çok hangi diziler özlenmiş...

 Seyirci hangi dizileri yeniden görmek istiyor?

Yeniden ekranda görmek istediği dizilerin listesini paylaşan Yüksel Aytuğ,  okuyucularından gelen yanıtları  da paylaştı. Buna göre izleyiciler, İkinci Bahar, Leyla ile Mecnun, Kurtlar Vadisi, Kaygısızlar'ı yeniden ekranda görmek istiyor

 Seyirci hangi dizileri yeniden görmek istiyor?

Geçen hafta 'Leyla ile Mecnun'un TRT 1'de yeniden yayınlanan bölümlerini izleyip yorumlarken kendi listemi 'Leyla ile Mecnun', 'Kanıt', 'Yeşil Deniz', 'Behzat Ç.' ve 'İşler Güçler' şeklinde oluştururken, okurlarımıza da 'Hangi diziler yeniden çekilse ayıla bayıla izlersiniz?' diye sormuştum. İşte gelen yanıtlar:
"Günaydın Sayın Aytuğ. Geçenlerde unutulmayan dizilerden bahsetmiştiniz; fikirlerinize aynen katılıyorum. Bahsettiğiniz dizileri özlemle hatırlıyoruz. Ayrıca ilave olarak, 'Parmaklıklar Ardında', 'İkinci Bahar' ve 'Hanımın Çiftliği' gibi dizileri de bunların arasına koyabiliriz diye düşünüyorum. Şimdi ekrana gelen dizilerin çoğu saçmalık dolu. İnsanı izlerken kendine bağlayamıyor, merakla izleyemiyorsunuz. Seyrederken bir sonraki sahnede neler olabileceğini, konuşmaların bile nasıl gelişeceğini tahmin edebiliyorsunuz. Elde bu kadar değerli diziler varken, yapımcılar niye bunlardan faydalanmazlar acaba?" (Haluk Zırh)
"Yüksel Bey merhaba; sizi niye bu kadar sevdiğimi, yıllardır neden sürekli köşenizi okuduğumu bugün bir kez daha anladım. Çoğu yazdıklarınızda hemfikiriz. Benim de 'Neden bitti?' dediğim iki dizi var. Birincisi 'Leyla ile Mecnun'. Tekrarını bulunca hemen izlerim. Boş vaktim olursa oturup internetten eski bölümlerini açıp seyrederim. O kadar üzülüyorum ki niye bitti diye. Lütfen aynı kadroyla yeniden çekilsin. İkincisi ise 'Yedi Numara'. O da bir TRT dizisiydi ama çook güzeldi, hâlâ unutamıyorum." (Macide Başdoğan)
"Yeditepe İstanbul', 'Şaşıfelek Çıkmazı' ve 'İkinci Bahar' yeniden çekilse çok izlenir." (Şahin Erkenez)
"Kurtlar Vadisi', aynı oyuncularla yeniden çekilse ayıla bayıla izlerim." (Ahmet Çavdar)
"Sayın Yüksel Aytuğ; ben de eski dizileri seven biri olarak 'Kaygısızlar', '7 Numara' ve 'Kardeş Payı'nı çok sevmiştim. Ortak noktaları ise komedi dizisi olmaları." (Mustafa Begeç)

Yorumlar