GÜNDEM

Sevilay Yılman'dan medyaya Mansur Yavaş tepkisi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Mansur Yavaş'ın hakkındaki iddialarla ilgili görülen davada beraat ettiği ve suçsuz bulunduğuna ilişkin habere, yayınlarında yer vermedikleri gerekçesiyle iktidara yakın medyaya tepki gösterdi.

Sevilay Yılman'dan medyaya Mansur Yavaş tepkisi

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, Necmettin Kesgin'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu sırada Mansur Yavaş'a yönelttiği suçlamalar sonucunda görülen davada Yavaş'ın aklandığını ve beraat ettiğini; adaylık sürecinde iddiaları sık sık gündeme getiren iktidara yakın medyanın, Yaval'ın aklanması sonrasında özür dilemediği gibi bunun haberini de yapmadığını söyledi.

Yılman, tepkisini bugünkü köşesinde dile getirdi:

Başkan adaylığı sürecinde sahte senet ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile karşı karşıya kalan Mansur Yavaş hakkında açılan davanın karar duruşması dün sonuçlandı.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Yavaş’la ilgili suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve mahkeme Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve iktidar medyasının “saygın bir iş insanı” olarak lanse ettiği Necmettin Kesgin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Arazi olduğu için hakkında yakalama kararı çıkarıldı Necmettin Kesgin hakkında.

Dün bu haber gündeme bomba gibi düştü tabii…

Muhalefete yakın medya kuruluşları da Habertürk gibi tarafsız ve bağımsız olan tüm medya kuruluşları da Yavaş’ın beraat kararı haberini son dakika olarak geçti.

Sosyal medyada günün en çok konuşulan listesinin tepesindeydi.

Ancak…

Seçim öncesi hemen her gün gerek gazetelerinde, internet haber portallarında, gerekse televizyon ekranlarında, köşe yazılarında Mansur Yavaş hakkında tamamı bugün yalan olduğu yargı tarafından tescillenen haberleri gündemlerinden düşürmeyen iktidar medyası bu haberi tek bir kelime ile dahi görmedi.

Kimse onlardan bir mertlik yapıp; “Kusura bakma Mansur Yavaş! Seçim atmosferiydi ve biz de bu atmosferde gafil avlandık ve yalancı, şantajcı, ahlaksız bir adamın peşine takılıp saçma sapan iddialarını haberleştirdik, yorumlar, analizler döşenip üzerinde tepindik! Özür dileriz senden de, tüm Türkiye kamuoyundan da!” demesini beklemiyor elbette.

Ama gazetecilik mesleğinin namusu, onuru, şerefi adına…

İki satırla da olsa Yüce Türk Yargısı’nın bu kararını kendi okurlarına, takipçilerine, izleyicilerine duyurmasını bekliyor.

Haksız mıyım?

Yorumlar 1 yorum