GÜNDEM

Sevgilisi intihar etmişti! Ünlü oyuncudan açıklama!

Oyuncu Yeşim Gül, menajeri üzerinden yaptığı açıklamada hakkında çıkan haberlere açıklık getirdi.

Sevgilisi intihar etmişti! Ünlü oyuncudan açıklama!

Türk dizilerinin tanıdık yüzü Yeşim Gül, önceki gün işitme engelli sevgilisi Serdar Peçen’in ölümü ile ilgili şüpheli olarak gösteriliyordu. Ünlü oyuncu, menajeri tarafından merakla beklenen ilk açıklamasını yaptı. 

Son olarak Kanal D'de yayınlanan Yüzleşme dizisinde karşımıza çıkan Yeşim Gül, eski sevgilisinin ölümü ile bir anda gündeme oturdu. Olay, ünlü oyuncu Yeşim Gül'ün 'kredi' yüzünden tartıştığı işitme engelli sevgilisi Serdar Peçen’i terk etmesiyle başladı. Barışmak için Gül’ün evine giden Peçen, iddiaya göre sevgilisini ikna edemeyince camdan atlayıp yaşamına son verdi. 53 yaşındaki ünlü oyuncu Yeşim Gül, kendisinden 25 yaş küçük olan sevgilisinin kendi evinde ölümü üzerine bir anda sosyal medya hesaplarını kilitledi. Sessizliğini koruyan Gül, menajeri aracılığıyla bakın kamuoyuna nasıl bir açıklama yaptı: "Sanatçımız Yeşim Gül ile ilgili, müteveffa Serdar Peçen’in intiharına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu üzücü olaya ilişkin olarak yargı süreci devam etmektedir." Öncelikle belirtmek isteriz ki; müteveffa Serdar Peçen’in işitme engelli bir birey olması nedeniyle olaya hassasiyetle yaklaşılması, empati kurulması gereken bir durum söz konusudur. Sanatçımız Yeşim Gül’ün kendi öz yeğeni de işitme engellidir.

Maddi açıdan yardıma ihtiyacı yok

Bu nedenle Sayın Yeşim Gül, Serdar Peçen ile olan iletişiminde bu engelli durumu hassasiyetle gözetmiş ve son derece özenli davranmıştır. Sayın Yeşim Gül, uzun yıllardır tiyatro sanatçısı olarak görev yapan, Devlet Sanatçısı ünvanına sahip, topluma mal olmuş bir sanatçıdır. Maddi açıdan herhangi bir yardıma asla ihtiyacı bulunmamaktadır.

Yeşim Gül büyük üzüntü yaşıyor

Haberde bahsedilen maddi ve benzeri konularla ilgili olarak Yeşim Gül ile Serdar Peçen arasında hiçbir zaman sorun yaşanmamıştır. Müteveffanın ölümünden dolayı Sayın Yeşim Gül’ün büyük üzüntü yaşadığı bugünlerde, yazılı ve görsel medyanın da bu üzüntü ve hassasiyete saygı göstermesi kendisinin en büyük isteğidir.

Yorumda bulunması yasalara aykırıdır

"Adli süreç halen devam etmektedir ve bu nedenle yargılama süreci sonuçlanana kadar Sanatçımızın bu konuda yargıyı etkileyecek bir yorumda bulunması yasalara aykırıdır. Durumu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Krediyi ödemekte zorluk mu çekti?

İddiaya göre Yeşim Gül, işitme engelli sevgilisi Peçen'den kendisi için kredi çekmesini istedi. Bankadan 50 bin lira kredi çeken Peçen, parayı sevgilisine verdi. Bir süre sonra genç adam, sevgilisine krediyi ödemekte zorluk çektiğini söyledi. Kredi yüzünden aralarında tartışma çıkınca, Yeşim Gül sevgilisini terk etti.

Peki Serdar Peçen kimdir?

Peçen, Türkiye'de dünyaya gelmesinin ardından, 5 yaşındayken Almanya'ya gitmiş ve 9 yıl yaşamını orada sürdürmüştür. Babasının emekli olmasının ardından yeniden Türkiye'ye dönen Serdar Peçen, tiyatro üzerine eğitim almış, işaret dili ile konuşma ve tiyatro eğitimini birlikte gerçekleştirmiştir. Peçen, sessiz bir sanat türü olan pandomim sanatçılığı ile yoluna devam etmiştir.

Yeşim Gül kimdir?

Yeşim Gül, 27 Mayıs 1966 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Devlet Konservatuvarında Tiyatro bölümünü bitiren oyuncu, seslendirme alanında da kariyerini sürdürmektedir.

Rol aldığı projelerden bazıları

Dila Hanım (Eren Hanım, 2012-2013)

Ömre Bedel (Ayten, 2009-2010)

Gülpare (Nurhan Güldemir, 2006)

Arka Sokaklar (Leman, 2006)

Bizim Evin Halleri (Fidan, 2000)

Yorumlar