TV HABER

Sen İste Yeter giderayak bir cinayeti çözdü!

Hande Atatizi'nin yayından kaldırılan programı Sen İste Yeter'i izleyen polisler 11 yıllık cinayeti çözdü.

Sen İste Yeter giderayak bir cinayeti çözdü!

ESKİŞEHİR'de 11 yıl önce ortadan kaybolan Hasan Çiloğlu'nun yakınları ile birlikte arkadaşı olduğu için bir televizyon programına katılan Ayhan Demir'in çelişkili konuşmaları polisin dikkatinden kaçmadı. Polisler, Demir'in Eskişehir'deki evinin bahçesinde Hasan Çiloğlu'nun su kuyusuna atılmış kafatası, kemik ve giysi parçalarını buldu. Demir, arkadaşını alacak meselesinden öldürdüğünü itiraf etti.

Eskişehir'de oturan Hasan Çiloğlu, 2006 yılı Nisan ayında ortadan kayboldu. Yakınları polise kayıp başvurusunda bulundu. Hasan Çiloğlu'nun yakınları ile arkadaşı olan Ayhan Demir bir süre önce FOX Tv'de yayınlanan 'Sen İste Yeter' adlı programına katıldı. Ayhan Demir kendisine yöneltilen sorulara çelişkili yanıtlar vermesi programı izleyen polislerin dikkatini çekti.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Bürosu ekipleri, kayıp olan Hasan Çiloğlu'nun en son Ayhan Demir'le görüldüğünü belirledi. Ekipler, Demir'in arkadaşını öldürüp cesedini de evinin bahçesine gömmüş olabileceği olasılığını değerlendirerek Ayhan Demir'in Eskişehir'in Erenköy Mahallesi Kınalı Sokak'taki tek katlı evinin avlusunu belediye ekiplerine kazdırdı.

İş makinesiyle yapılan kazıda daha önce su kuyusu olarak kullanılan üzerine betonla kapatılmış yerde Hasan Çiloğlu'na ait olduğu sanılan insan kafatası, kemikler ve elbise parçaları bulundu. Kafatası kemikler ve elbise parçaları otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis ekipleri Ayhan Demir'i Sakarya'da yakalayarak gözaltına aldı.

Eskişehir'e getirilen Ayhan Demir, sorgusunda arkadaşını öldürdüğünü itiraf etti. Demir, olay günü Hasan Çiloğlu'ndan alacaklı olduğu parasını istediği, bu nedenle aralarında çıkan kavga sırasında kırılan mutfak camı parçasını alıp Çiloğlu'nu boynundan yaraladığını, öldüğünü anlayınca da evinin bahçesindeki su kuyusuna attığını söyledi.

Ayhan Demir, sorgusunun tamamlanması ardından adliyeye sevk edildi. Demir, 'Arkadaşını niye öldürdün?' diyen soran bir gazeteciye 'Ne yapacaksın oğlum, niye soruyorsun?' diyerek tepki gösterdi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar