POLEMİK

Selçuk Tepeli’den RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e yanıt! "Ben muhalefet lideri değilim ama..."

RTÜK'ün inceleme başlattığı FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, kendisi için “Muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez” diyen Ebubekir Şahin’e yanıt verdi.

Selçuk Tepeli’den RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e yanıt! "Ben muhalefet lideri değilim ama..."

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli‘nin ‘hükümete yönelik sözlerinin tarafsızlık ilkesinin ihlali olduğu’ gerekçesiyle inceleme başlatıldığını duyurdu.

 “Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini” belirten Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir. FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

 "İKTİDARI MUTLAKA ALIRDIM"

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin‘e FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli‘den bu akşam yanıt geldi. Tepeli, Ana Haber Bülteninin sonunda RTÜK Başkanı Şahin‘e uzun süren bir cevap verdi… Tepeli; “Bana muhalefet lideri gibi demişler, ben muhalefet lideri değilim ama o kadar uzun süre muhalefette kalsam iktidarı mutlaka alırdım kuşkunuz olmasın…” diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar