GÜNDEM

Sedat Peker'in tehdit ettiğini itiraf ettiği gazeteci Cihan Çakır konuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, twitterdan gazeteci Cihan Çakır'ı tehdit ettiğini itiraf etti. Yazı yazması engellenen Cihan Çakır açıklama yaptı.

Sedat Peker'in tehdit ettiğini itiraf ettiği gazeteci Cihan Çakır konuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bu kez twitterdan bir suç itirafında bulundu. Sedat Peker, Ordu Ünye'de gazecilik yapan Cihan Çakır'ı yazı yazmasın diye tehdit ettiğini itiraf etti. Peker tarafından tehdit edilen gazeteci Cihan Çakır, konuştu ve şunları söyledi:

-"2019'daki yerel seçimlerde normal adaylar vardı. Ünye'den adaylar vardı. Hiç ismi geçmeyen bir isim Hüseyin Tavlı son 20 dakikada belediye başkanı yapıldı.  AK Parti tarafından saat 9:00 gibi Adem Atik ismi açıklandı. Televizyonlarda da altyazı geçti. 20 dakika içerisinde Adem Atik kaldırılıp Hüseyin Tavlı ismi kondu. Ben de buna istinaden Hüseyin Tavlı'nın geçmişinin şaibelerle dolu olduğunu, bu geçmişinin adaylık sürecine de yansıdığını, 20 dakikada aday olarak şaibeli bir başkan adayı olduğunu yazdım. 

-İlk kaldırmamı istedikleri haberlerden biri Hüseyin Tavlı koltuğa oturmaya gelmiş diye bir haber yaptık. Bunu kaldırmamızı istediler. Eş dost geldi. Tanıdıklarla geldiler. Bunları kabul etmedik. Daha sonra Sedat Peker aradı." 

Sedat Peker arayıp ne dedi?

-"İlk önce kompliman yaptı. Şu yazı var. Rica etsem bu yazıyı kaldırır mısın diye sordu. Ben de dedim ki ona. Biz bunu yazmışız binlerce kişi okumuş. Kaldırmak etik olmaz. Neden kaldırayım diye sordum. O da dostlarım var dostlarım istedi dedi. Dostlarınız kim diye sordum. Bakanlıkta dedi. Bakanlıkta kim diye sordum. Sedat Peker bana senin çapını aşar dedi. İlk haberi nezaketen kaldırdık. 

Sen dikiş tutmayacaksın
-Sedat Peker ikinci kez aradı. Açar açmaz Ya birader sen dikiş tutmayacaksın. Sen yine yazmışsın dedi. Ya ben sana mı soracağım dedim. Sen hangi işi yaparken bana soruyorsun ki dedim. Arada biraz gerilme oldu. Birader şu haberi de kaldır dedi. Ben dedim kaldıramam. Çok kaldırmak istiyorsan gel gazeteyi al gazetecilik yap dedim. Ses tonu ikimizin de yüksekti ama kavga eder tonda değildi.  Ben kaldırmayacağımı kesinlikle söyledim. Teşekkür edip kapattı.  Araya başka aracılar girdi. Onlara da yüz vermedim. 

Yorumlar