GÜNDEM

Seçimi bilen Adil Gür açıkladı İstanbul seçiminde bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak

Milyonlarca seçmenin sandık başına gideceği seçim sonucu herkes tarafından merak edilirken Adil Gür bakın neler söyledi...

Seçimi bilen Adil Gür açıkladı İstanbul seçiminde bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak

Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı? Anket şirketleri sahada nabız yoklamayı sürdürüyor. Neredeyse hergün İstanbul seçimine yönelik tahminler açıklanıyor. 

Seçimi bilen adam olarak tanınan ünlü anketçi A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, 23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili İnternethaber'e gündeme oturacak açıklamalar yaptı. 

31 Mart yerel seçimlerini bilerek dikkatleri üzerine çeken Adil Gür, seçime sayılı günler İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık'a konuştu. İstanbul seçim sonuçları, İmamoğlu'nun VIP krizi, beka meselesi, Pontus ve Kürdistan tartışması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sahada olmayışıyla ilgili yankı uyandıran açıklamalar yaptı. 

Saadet Partisi'nin seçim sonuçlarına etkisi

Saadet partisi son seçimde yüzde 1, yüzde 1.2 oy aldı. Bu seçimde oylarının yüzde 1'ler civarında olacağını, yarısı Saadet'e oy verecek, bir bölümünün İmamoğlu'na bir bölümünün Binali'ye gittiğini görüyoruz. 

Seçimi bilen Adil Gür açıkladı İstanbul seçiminde bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak - Sayfa 5

Bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak

İnternethaber izleyicilerine ve okuyucularına şunu net olarak söylüyorum. Hiç kimse endişe etmesin bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak. Bu millet feraset sahibi. Öbür sefer ne dedim ben uzunca bir süre karakolda bitecek dedim. Karakolda değil mahkemede bile bitmedi. Ama bu sefer diyorum ki kazanan benim oyumu çaldılar sandık görevlisi şu oldu bu oldu gibi hiçbir tartışmaya mahal vermeden bir seçim sonucu ortaya koyacak vatandaş. Kimin lehine ortaya koyacak? Vallahi bilmiyorum. Niye bilmiyorum biliyor musunuz?

23 Haziran için çok bilinmeyen var

Bu sefer çok bilinmeyen var. Biz araştırmaları 31 Mart'taki herkes İstanbul'da herkes bu seçimde sandığa gidecekmiş gibi yapıyoruz. Halbuki 9 günlük bayram tatili vardı, gidenlerin bir bölümü gelmedi. Bugün okullar tatil oluyor, önümüzdeki 1 haftayı beklemeyip memleketine gidecekler var. 31 Mart'ta İstanbul'da olup, 23 Haziran'da İstanbul'da olmayacak 470 bin üniversite öğrencisi var. Bunların hepsini yan yana koyduğumuzda bir sürü çok bilinmeyen var.

Sandığa seçmenini götüren avantajlı olacak

Seçmenini İstanbul'da tutan, 23 Haziran'da sandığa götürmeyi başarabilen avantajlı olacaktır. Son günlerde yeni bir şey eklendi. 16 Haziran akşamı kendi ayağını sıkmayan başarılı olacaktır. 

Seçimi bilen Adil Gür açıkladı İstanbul seçiminde bu kez kafa kafaya sonuç çıkmayacak - Sayfa 8

Anket sonuçlarında fark olursa açıklamam

Bu hafta sonu araştırma yapacağız. Şayet kamuoyuna yeni bir şey paylaşırsak İnternethaber aracılığıyla paylaşırız. Çok yakın rakamlarsa sorun yok, paylaşırım. Ama bir adayın lehine 4-5 puanlık fark olursa kazanıyor dediğimiz aday bile size küfreder 'seçmeni rehavete itmek istiyor sandığa gitmesini istiyor' derler Türkiye böyle enteresan ülke. 

Yorumlar