POLEMİK

"Saldırmak Yeni Asır'a mı düştü?" demişti! Hıncal Uluç'a cevap geldi

Sabah yazarı Hıncal Uluç'un "50 metrelik bir boru yüzünden günlerden beri Sezen Aksu'ya saldırmak, aleyhinde kampanya açmak, Yeni Asır'a mı düştü?" diye eleştirdiği Yeni Asır, Uluç'u kızdıracak bir manşete imza attı.

"Saldırmak Yeni Asır'a mı düştü?" demişti! Hıncal Uluç'a cevap geldi

Yeni Asır Gazetesi İzmir'in Karaburun ilçesindeki Manal Koyu'nda villası bulunan Sezen Aksu'nun, geçen yıl mühürlenen havuz inşaatını usulsüzce tamamladığını ve havuzdan denizin içine doğru 50 metrelik atık su boru hattı döşediğini iddia etti. Sabah yazarı Hıncal Uluç da "50 metrelik bir boru yüzünden günlerden beri Sezen Aksu'ya saldırmak, aleyhinde kampanya açmak, Yeni Asır'a mı düştü?.." dedi ve geçmişi hatırlattı.

Uluç, Yeni Asır'ın tirajının 10 binin altına düştüğünü ve bunun nedeninin Sezen Aksu haberi gibi haberler olduğunu söyledi.

Uluç’un o yazısının ardından Yeni Asır’dan bugün sert cevap geldi. Erhan Gülenç kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Şimdi bazıları Sezen Aksu'nun kaçak havuz ve boru hattını yazdığımız için bizi eleştiriyor.Ancak hiç kusura bakmasınlar. Yazdık, yazmaya da devam edeceğiz.
Başta da söylediğim gibi Yeni Asır, kimseye iltimas geçmez. Kanunlara uymayan, toplumun çıkarlarını zedeleyenler karşısında Yeni Asır'ı bulur. Hele siz 3-5 ağaç bahanesiyle başlatılan Gezi vandalizmine sahip çıkıp, kendinizi doğa dostu olarak pazarlarken doğa harikası bir yere kaçak havuz inşa ederek pis sularını denize boşaltıyorsanız Yeni Asır bunu yazar ve adalet yerini bulana kadar da gündemde tutar.

Yorumlar