TV HABER

Sağlı Sollu'da gazetecilerin kutuplaşmasına ortak tavır

TV100'de yayınlanan ve Ahu Özyurt'un sunduğu Sağlı-Sollu programının katılımcıları gazeteciler Hadi Özışık, Metin Özkan, Barış Yarkadaş ve Gürkan Hacır, gazetecilerin kutuplaşmasına ilişkin ortak tavır sergiledi.

Son dönemlerde canlı yayınlarda yaşanan yüksek sesli tartışmaların yaşanması, gazeteciler veya TV yorumcularının kutuplaşması konusunu gündeme getirdi.

Konu TV100'de yayınlanan Sağlı Sollu programında da gündeme geldi. Mustafa Albayrak'ın geçtiğimiz günlerde "Cumhurbaşkanı'na ram olacaksınız" sözleri konuşulurken programın katılımcıları kutuplaşmaya karşı ortak tavır sergiledi.

Gazeteci Gürkan Hacır, "Tartışma ekranlarında bazen tansiyon yükseliyor. Sanki kanlı bıçaklı gibiymişiz gibi algılanıyor. Öyle bir şey yok." dedi.

Hadi Özışık ise, "İnsanlar şunu bilmiyorlar. Gürkan, Barış ve Metin ile biz meslektaşız. Burada tartışıyoruz ama dışarıda yemek yiyoruz, konuşuyoruz, arkadaşlığımız var." ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin kutuplaşmasına değinen Gürkan Hacır, son dönemlerde yaşanan kutuplaşmayı spor gazetecileri üzerinden açıkladı.

"Eskiden spor gazetecileri tuttuğu takımı açıklamazlardı. Bunu ilk olarak Hıncal Uluç deldi. Sonra gazeteciler açıkladı ve şu an gelinen noktada Galatasaray'ın ayrı, Fenerbahçe'nin ayrı, Beşiktaş'ın ayrı gazetecisi yazarı var. Gazetecilikte de buna benzer bir şey var."

Eski gazetecilerden Metin Işık'ın attığı mesajın ardından Cumhurbaşkanı uçağına binen gazetecilerin masraflarını kendilerinin karşılaması konusu açıldı.

Konuya ilişkin son olarak söz alan Metin Özkan, "Herkese söylüyorum Barış Yarkadaş da Gürkan Hacır da benim arkadaşımdır. Siyaseten farklı düşüneceğiz ama millet ve vatan sevdasında aynı fikirdeyiz." diyerek yorumladı.

Yorumlar