GÜNCEL

Sabah yazarı Dilek Güngör isim vermeden ekonomi yorumu yapanları eleştirdi!

Ekonomi ile ilgili ekranlarda farklı kişiler tarafından yapılan açıklamaların yatırımcıyı ikna etmeyeceğini, hatta kafa karıştıracağını söyleyen Sabah yazarı Dilek Güngör, 'ağzı olan konuşmasın' diyerek sitem etti.

Sabah yazarı Dilek Güngör isim vermeden ekonomi yorumu yapanları eleştirdi!

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, Merkez Bankası'ndaki görev değişiminin ardından dolarda yaşanan dalgalanmalardan sonra konunun ekranlardan gelişigüzel değerlendirilmesine sitem etti. Güngör, 'Ağzı olan konuşmasın' diyerek "Son günlerde hangi TV'yi açsam, hangi ekonomi kanalına baksam, hangi ajansı tarasam önüme bir danışmanın ya da filanca kurulun üyesinin açıklaması düşüyor. Onlara bir de milletvekilleri eklenince, başıboşluk görüntüsü alıp başını gidiyor." şeklinde eleştirilerde bulundu. 

İşte o yazı... 

KİMİ ZAMAN BİR DENİLEN DİĞERİNİ TUTMAYABİLİYOR!"

"Danışmanlar da kurulların üyeleri de vekiller de Merkez Bankası'nın faiz politikasından girip, rezervlerden çıkıyorlar. Tabii, o kadar çok konuşunca kimi zaman bir denilen diğerini tutmayabiliyor!" ifadesini kullanan Güngör, yazısını şu ifadelerle tamamladı:

"Belki kötü niyetli değiller. Kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Fakat ekonomi belirsizliği de sevmez, bu dağınıklık izlenimini de… Zira, her kafadan ses çıkması piyasanın ateşini söndürmediği gibi daha da tepki çekiyor hatta kafa karıştırıyor. Üstelik, ekonomide yaratılmaya çalışılan belirsizliği giderecek muhataplar belli… Bırakalım, Merkez Bankası Başkanlığı'na yeni atanan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ya da Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan gerekli açıklamaları yapsın.

Emin olun, bazen susmak iyidir.
Az konuşan kınanmaz!"

O İSİMLER YİĞİT BULUT, CEMİL ERTEM VE KORKMAZ KARACA MI?

Güngör'ün bu eleştirileri son günlerde ekranlarda sık sık boy gösteren Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalarından Sorumlu Başdanışmanı Cemil Ertem ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca'yı akıllara getirdi.

Yorumlar 1 yorum