GÜNDEM

Saat 21.00’de çok özel bir an yaşanacak! Selvi paylaştı tüm televizyonlar...

23 Nisan 2020 tarihinin Meclis için özel bir anlamı olduğunu söyleyen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Mustafa Şentop'la görüştü ve o geceye ilişkin detaylar paylaştı.

Saat 21.00’de çok özel bir an yaşanacak! Selvi paylaştı tüm televizyonlar...

23 Nisan'da çok özel bir an yaşanacak. Meclis’in yüzüncü yaşına özel olarak televizyonların canlı yayına geçeceğini belirten Abdülkadir Selvi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı okuyacak. Meclis Başkanı Mustafa Şentop da aynı anda Meclis bahçesinden İstiklal Marşı’nı okuyacak." diye yazdı.

Erdoğan o gece canlı yayında İstiklal Marşı okuyacak

23 Nisan 2020 tarihinin Meclis için özel bir anlamı var.
Çünkü 23 Nisan 1920’de açılan Meclis bu yıl yüzüncü yaşını kutlayacak. Meclis’in yüzüncü yılı için kapsamlı bir hazırlık yapılmıştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’la konuştum. 23 Nisan gününe özel, sadece o gün için yapılacak olanların yapılamayacağını ancak diğer etkinliklerin eylül ve ekim aylarında yerine getirileceğini anlattı.

Ancak 23 Nisan 2020’de saat tam 21.00’da çok özel bir an yaşanacak. Meclis’in yüzüncü yaşına özel olarak o an televizyonlar canlı yayına geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam saat 21.00’de İstiklal Marşı’nı okuyacak. Meclis Başkanı Mustafa Şentop da aynı anda Meclis bahçesinden İstiklal Marşı’nı okuyacak.

Meclis Başkanı Şentop, “23 Nisan günü saat 21.00’de evlerimizden, balkonlarımızdan İstiklal Marşı’nı okuyalım” diye bir çağrıda bulunmuştu. Şentop, çağrısına farklı siyasi görüşlerden, partilerden gelen destekten dolayı memnun. Koronavirüs ortaya çıktığında sağlıkçılarımıza destek vermek için akşamları saat 21.00’de onları alkışlamıştık. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sağlıkçıları alkışlamak suretiyle bu etkinliğe güçlü bir destek vermişti. Meclis Başkanı Şentop, “Cumhurbaşkanımızla da görüştüm, Cumhurbaşkanımız da katılacak” dedi.

Yorumlar 1 yorum