GÜNDEM

Rus medyası Türkiye’yi dinlemeye geliyor

Türkiye-Rusya Medya Forumu'nun ikincisi 22-26 Ekim'de Antalya'da gerçekleştirilecek.

Rus medyası Türkiye’yi dinlemeye geliyor

 İsviçre merkezli uluslararası medya kuruluşu Global Connection, ilkini geçen yıl düzenlediği Türkiye-Rusya Medya Forumu'nun ikincisini 22-26 Ekim'de Antalya'da gerçekleştirecek.

Global Connection açıklamasına göre, kuruluş, 22-26 Ekim 2017'de Antalya'da 2. Türkiye-Rusya Medya Forumu'nu düzenleyecek. "Birlikte İyiyiz" temasıyla gerçekleşecek 2. Türkiye-Rusya Medya Forumu'na Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra Türk iş dünyasının çok sayıda önde gelen ismi katılacak.

Türk bakanlar ve iş dünyası temsilcileri, foruma Rusya'dan katılacak 25 medya grubu, 75 ayrı medya kuruluşundan genel yayın yönetmeni, üst düzey yönetici ve köşe yazarı ağırlıklı 100 Rus medya mensubuna Türkiye'yi anlatacak ve sorularını yanıtlayacak.

2. Türkiye-Rusya Medya Forumu'nda gerçekleşecek turizm panelinde, Antalya Tanıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman moderatörlüğünde, Rusya Federal Turizm Ajansı Toplumsal Forum Başkanı Sergey Markov, Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı iki ülke arasındaki turizm iş birliğini konuşacak.

Yorumlar