TELEVİZYON

RTÜK'ten dondurma reklamlarına 'ahlak' düzenlemesi

Asitli içecek ve dondurma reklamlarına yeni düzenleme geliyor. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtıoğlu açıkladı. Ellialtıoğlu, düzenlemenin nedenine ilişkin, "Özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor" dedi.

RTÜK'ten dondurma reklamlarına 'ahlak' düzenlemesi

Reklam içeriklerinde düzenlemeler yapılacak. Bu düzenleme özellikle asitli içecekler ve dondurma reklamlarına yönelik olacak. RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, TBMM Dilekçe Komisyonu Obezite İle Mücadele Alt Komisyonu'nda yaptığı sunumda bakın neler söyledi...

"AHLAK SINIRINI AŞAN SORUNLAR OLABİLİYOR"

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı TBMM Dilekçe Komisyonu Obezite İle Mücadele Alt Komisyonu'nda sunum yaptı.

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre Ellialtı buradaki sunumda dondurma reklamlarının içeriğiyle ilgili olarak düzenlemeye gidileceğini şu sözlerle anlattı: 

"Daha önce asitli içecekler ve dondurma reklamları içerisinde kesmiştik. Reklamverenler ve Reklamcılar Derneği'yle görüşerek içeriklerde bazı düzenlemelere gidiyoruz. Son olarak, biz dondurma reklamlarıyla ilgili birkaç hafta içerisinde, çünkü nisan ve mayıs ayında yayınlanmaya başlayacak ama yayınlandıktan sonra bizim ceza vermemizin de çok büyük bir etkisi olmuyor. O reklamlar çekilmeden biz kendileriyle görüşüyoruz, toplantı yapacağız. Bu reklamlar içerisindeki sıkıntılı hususlar ve özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor."

Yorumlar