TELEVİZYON

RTÜK, Tele 1'in yalan yayınına inceleme başlattı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Tele1'de Türk polisine yönelik asılsız ve çirkin iddialarda bulunan Musa Özuğurlu ve kanal hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

RTÜK, Tele 1'in yalan yayınına inceleme başlattı

Sık sık yaptığı infial yaratıcı yayınlarla gündeme gelen ve defalarca ceza alan Tele1'de bir skandala daha imza atıldı. Bu kez hedef Türk polisiydi.

Sunucu Musa Özuğurlu, Almanya'da bir camiye yapılan çirkin saldırıyı anlatırken Türkiye’de de polisin cemevine işlediğini iddia etti. 

Programda ''Erdoğan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başında olduğu teşkilatın memurları Türkiye'de cemevlerine girip rahatlıkla işeyebiliyor. Böyle olduğu halde Erdoğan, Merkel'i rahatlıkla eleştirebiliyor.'' sözleri ile büyük bir yalana başvuran Özuğurlu'ya tepki yağdı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise sosyal medya hesabından şu sözleri sarf etti:

Tele 1 ekranlarında kamuoyu vicdanını rahatsız eden açıklamalar dikkatimizden kaçmamıştır. Tele 1 sunucusunun bahse konu yayında muhalefet etme psikolojisiyle kahraman polislerimize iftira atması kabul edilemez. Kendisini esefle kınıyorum. Kamu görevi yürüten yayıncıların gazetecilik ilkelerini unutarak toplumda infial oluşturabilecek açıklamalar yapma özgürlüğü yoktur. RTÜK olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Söz konusu yayınla alakalı inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar