DİZİ DÜNYASI

RTÜK hangi diziye teşekkür mektubu gönderdi?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu kez gönderdiği teşekkür mektubuyla konuşuluyor. Peki RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in kaleme aldığı mektupta neler yazıyor? Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu detayları paylaştı.

RTÜK hangi diziye teşekkür mektubu gönderdi?

Dizilere ceza yağdıran RTÜK bu kez bir teşekkür mektubu yolladı.Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’e yolladığı teşekkür mektubunu köşesinde yayınlandı.

RTÜK’TEN CEZA DEĞİL TEŞEKKÜR ALAN DİZİ

Seyirci şikayetleri ve izleme biriminin raporları doğrultusunda bazı dizilere ceza yağdıran Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT 1’de yayınlanan ‘Kalk Gidelim’e teşekkür mektubu gönderdi.
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, projenin yapımcısı Eyüp Üstün’e gönderdiği mektupta neler mi yazdı? A4 kağıda tam sayfalık yazıdan seçtiğim bölüm şöyle:
“Devlet televizyonumuzda yayınlanan ‘Kalk Gidelim’ isimli yapımınız keyifle takip edilen, nadide bir aile dizisidir. Malumunuz, aileye değer veren, yücelten yapımların artırılması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Sizi ve firmanızı, aile hassasiyetini gözeterek ekrana taşıdığınız bu diziden dolayı RTÜK olarak takdir ediyoruz. Aile ve çocuk dostu yapımları destekleme kararımızı alırken ‘Kalk Gidelim’ benzeri dizileri hayal etmiştik. Daha destek projemizi devreye almadan sizlerin gönüllü olarak böyle bir yapımı izleyicinin beğenisine sunmasından dolayı zat-ı alinizi tebrik ediyorum. Milli ve manevi değerlerimizi korumak adına ortaya koyduğunuz konular, seçtiğiniz karakterler ve sergilediğiniz sahneler bizlere ‘İşte budur’ dedirtmeyi başardı. Aile ve toplumsal değerler konusundaki hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.”

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar