GÜNDEM

RTÜK Başkanı'ndan sel haberlerine uyarı!

Orman yangınları sürerken medya kuruluşlarına uyarıda bulunan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sel felaketine ilişkin yayınlar için de “Değerli medya kuruluşlarından doğru haber vermelerini ve dezenformasyondan kaçınmalarını rica ediyoruz” çağrısı yaptı.

RTÜK Başkanı'ndan sel haberlerine uyarı!

Orman yangınlarıyla ilgili yapılan haberlerde medya kuruluşlarını uyaran RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bu sefer de sel haberleri için sosyal medya hesabından bir uyarı yayınladı.

Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki sel felaketlerine ilişkin yayınlarla ilgili olarak medya kuruluşlarını uyaran Şahin’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz bölgedeki tüm yaraların sarılması için teyakkuza geçerek tüm birimleriyle seferber oldu. Tıpkı orman yangınlarında olduğu gibi afet bölgesinden yayın yapan tüm kuruluşlarımıza basın etik değerleri çerçevesinde hareket etmeye davet ediyor, değerli medya kuruluşlarından doğru haber vermelerini ve dezenformasyondan kaçınmalarını rica ediyoruz.”

Yorumlar