POLEMİK

ROK'a zamanında istediği parayı verseydiniz böyle olmazdı!

Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy, Rasim Ozan Kütahyalı'nın daha önceki vukuatlarını köşesine taşıdı..

ROK'a zamanında istediği parayı verseydiniz böyle olmazdı!

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'deki programında 'kusturmalı boşnak saksosu' sözleriyle bir rezalete imza atmış ve programdan kovulmuştu. Meğer eleştiri oklarının hedefindeki Kütahyalı'nın tepki çeken sözleri bununla sınır kalmamış.

İşte o detayı Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy bugünkü köşesinde paylaştı. Yıllar önce Kütahyalı'nın şoke eden sözlerini yeniden gündeme getiren Aksoy', "Parasını verirseniz susarmış..." başlıklı yazısında yer verdi.

İşte Faruk Aksoy'un bugünkü yazısından bir bölüm:

"PARAYI TOPLASINLAR BANA VERSİNLER BEN DE ÇEKİLEYİM"

(...)Malum kişi, daha önce bir televizyon programına çıkmış, programı sunan gazeteci arkadaşa diyor ki: “Benim medyada yer almamı istemiyorlarsa, beş yılda kazanacağım parayı toplasınlar, bana versinler, ben de çekileyim, beş yıl hiç ortalıkta görünmeyeyim…”

Ağzım açık kaldı… Birisi de çıkıp, “Yahu bu milletin sana diyet borcu mu var arkadaş, kimsin sen, beş yıllık kazancını hesaplayıp da niçin ödüyoruz sana, hem sonra kime mesaj veriyorsun, kimi tehdit ediyorsun, hükümeti mi, kanal sahiplerini mi, halkı mı, kime diyorsun bunları?” demedi.

 
Adam açık açık, “Benim konuşmam da, susmam da ücrete tabi, verin paramı, istediğinizi yapayım” dedi.

Kur’ân’a el basarım, en küçük bir değişim rüzgarı essin, bu tayfa bunu hissetsin, ufaktan kayacak karşı tarafa, ekmek nimet çarpsın, öyle olacak, göreceksiniz.

Bu adamlar hangi ata oynayacaklarını, nereden nasıl kazanacaklarını hesaplayan kumarbazdırlar, bunlardan adam mı olur, bunlara köşe mi teslim edilir, bunlara ekran mı verilir, bunlara nasıl güvenilir?...

Bir tane değil ki, bir sürü var, oturmuşlar televizyonlara, ona buna parmak sallıyorlar, tehdit ediyorlar, “Güç bizde, istediğimizi yaparız”diyorlar, “güç” olarak da arkalarına aldıkları şey, milletin, arıyla-onuruyla, namusuyla bir yerlere getirdiği, dik tuttuğu, emek verdiği siyasi iktidar…


ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar