GÜNCEL

ROK neden Cumhuriyet gazetesine teşekkür etti?

Prof. Dr. Önder Kütahyalı’yı kaybeden gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, Önder Kütahyalı’nın vefatı sebebiyle özel haber yapan Cumhuriyet gazetesi ve T24 sitelerine teşekkür etti.

ROK neden Cumhuriyet gazetesine teşekkür etti?

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın amcası Prof. Dr. Önder Kütahyalı’yı 84 yaşında kaybetti. Amcasının vefatı üzerine Cumhuriyet ve T24'te konuyla ilgili özel haberler yapıldı. Rasim Ozan Kütahyalı, bu haberler nedeniyle iki yayın organına bugünkü köşesinde teşekkür etti:

Pazartesi amcam Prof. Dr. Önder Kütahyalı’yı 84 yaşında kaybettik. Önder amcamın gözleri görmüyordu ama kör gözlere inat akılalmaz mücadele verdi hayatta. Müzik tarihi ve müzik eleştirmenliği noktasında tartışılmaz bir otoriteydi. Alanıyla ilgili İngilizce akademik eserleri kabartma metinleri getirterek takip ederdi. Hiçbir zorluk ve meşakkat Önder Kütahyalı’yı müzik tutkusundan ve entelektüel meraklarından geri çevirmedi. Şimdi en azından Önder Kütahyalı müzik arşivi ile kütüphanesinin gelecek nesillere sağlam şekilde kalması için muhafaza edilmesi ve büyük bir ihtirasla bağlı olduğu İzmir’deki konser salonlarından birine isminin verilmesi gerekir. Önder Kütahyalı’nın vefatı sebebiyle özel haber yapan iki yayın organı oldu. Birincisi senelerce köşe yazarı olduğu Cumhuriyet gazetesi, öbürü de Önder Amcam Cumhuriyet köşe yazarıyken 90’lı yıllarda beraber aynı gazetede çalıştıkları Doğan Akın’ın başında olduğu T24. Hem Cumhuriyet gazetesine hem de T24 medya grubuna ince davranışları için teşekkür ediyorum.

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar