GÜNCEL

Rasim Ozan Kütahyalı: Amiraller muhtırası kepazeliğinin esas sebebi nedir?

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan kütahyalı, 104 amiralin geceyarısı bildiri imzalamasının asıl sebebinin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine isyan olduğunu söyledi. Kütahyalı, 'Bu bildiriyle bu rahatsızlık kamufle edilmeye çalışılıyor. Amiraller kendi WhatsApp-e-mail gruplarında birbirilerini gaza getirdiler ve netice bu oldu' dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı: Amiraller muhtırası kepazeliğinin esas sebebi nedir?

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan kütahyalı, 104 amiralin geceyarısı bildiri imzalamasının asıl sebebinin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine isyan olduğunu söyledi. Kütahyalı, 'Bu bildiriyle bu rahatsızlık kamufle edilmeye çalışılıyor. Amiraller kendi WhatsApp-e-mail gruplarında birbirilerini gaza getirdiler ve netice bu oldu' dedi. Kütahyalı, sözlerine '6 Şubat 2021 kararnamesi bunları panikletti. Bu 104'ünün içinde TSK ile iş yapan savunma şirketlerinde danışman ve YK üyesi olanlar var. Bu pilav daha çok su kaldıracak...' diyerek devam etti. 

İşte o yazı... 

104 amiral saçmasapan bir geceyarısı muhtırasıyla resmen ve alenen bu ülkenin seçilmiş hükümetine ve Türkiye'nin Lideri Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a parmak salladılar. 1 haftadır ülkemiz bunu konuşuyor.


*

104 amiral sivil hükümete alenen ültimatom vermeye kalktı. Ama asla ve asla bu bildirinin amacı, içeriğindeki Montrö olayı değildi Başkan Erdoğan'ın ifade ettiği gibi.

*

Bu bildiriye karşı sivil hükümetin ve demokrasinin yanında dimdik duran MHP lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz Pazar günü telefonla beni aradı. Çok verimli sohbet ettik bu amiraller olayına dair.

*

Devlet Bey'in bu değerli davranışını sosyal medyada da paylaştım. Sayın Bahçeli ile bu olayı analiz ettiğimiz çerçeve bire bir örtüşüyordu.

Yazının tamamı için tıklayın... 

Yorumlar 1 yorum