GÜNCEL

Rahmi Turan'ın 'kaynağım' dediği Talat Atilla kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Rahmi Turan Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la CHP'li bir ismin görüştüğü iddiasının ardından kaynağının Talat Atilla olduğunu açıkladı Peki herkesin konuştuğu Talat Atilla kimdir, aslen nereli kaç yaşında?

Rahmi Turan'ın 'kaynağım' dediği Talat Atilla kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Herkes Atilla Talat'ı konuşuyor. Nedeni de Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın gündemi sallayan iddiası...

Rahmi Turan, Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la CHP'li bir ismin görüştüğünü iddia etti. Kaynağının da Talat Atilla olduğunu söyledi. Peki kimdir Talat Atilla, aslen nerelidir, kaç yaşındadır merak ediliyor.

Talat Atilla, 1968 yılında başkent Ankara’da dünyaya geldi. 1988 yılında gazeteciliğe ilk adımını attı.

O dönemlerin önde gelen gazetelerinden birisi olan Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde istihbarat şefliği görevlerinde bulundu. Günaydın Gazetesi, Son Havadis Gazetesi çalıştığı gazetelerdendir.

28 Nisan 2019 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleşen 3.Ulusal Palandöken Ödül Töreninde ”Yılın Siyaset Yazarı” ödülüne layık görülmüştür. RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü almıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ”Özel Haber” ödülünü aldı.

Talat Atilla 2002 yılında www.tuktime.com adlı haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra www.internetoku.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.

Yorumlar