KİTAPLIK

Prof. İbrahim Saraçoğlu'nu ağlatan kitap

Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu, A Haber'de katıldığı programda, Metin Soylu'nun Bedeli Çanakkale’de Kanla Ödenecektir isimli kitabı için kaleme aldığı önsöz'ü anlattı.

Prof. İbrahim Saraçoğlu'nu ağlatan kitap

Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu, A Haber'de katıldığı programda Saraçoğlu Yayınları Genel Yayın Yönetmeni ve yazar Metin Soylu'nun Bedeli Çanakkale’de Kanla Ödenecektir  isimli kitabı için kaleme aldığı önsöz'ü anlattı.

Belgelere dayalı gerçek bir kahramanlık öyküsü olan Bedeli Çanakkale’de Kanla Ödenecektir isimli kitap aynı zamanda  6'ncı Ordu Komutanı Halil Paşa'nın da vasiyetini yerine getiriyor.

Halil Paşa 11 Temmuz 1916   tarihinde şöyle diyordu:

Mehmet Muzaffer Efendi’nin bu yüce davranışı yani bir Türk subayının örnek maneviyatı olan o kanlı beyaz zarf, Askeri Müze’ye gönderilmiş, Türk çocuklarına ve gelecek nesillere, cevher değerinde bir miras olmuştur. Yaşayan ölülerin mirasları içinde bu zarf da yaşayacak, daima yükselmeye teşvik ve milletin iftihar etmesi için bir belge olarak kalacaktır. Büyük meydanların büyük sınavlarında kazanılan bu şehadetnameler her genci imrendirecek ve örnek olacak bir etki yapacağı gibi, her babanın kalbinde böyle evlatlara sahip olma duygusunu yükseltecek, sonunda millet bu sayede kendi fedakârlığına güvenecektir.

Böylece, dini ve vatanı için ölmek aşkıyla yetişmiş gençler çoğalacak ve vatan sevgisi millî terbiyemize esas oldukça, yaşama hakkı bizim olacaktır.

Bu husustaki özel görevini yerine getiren 6’ncı Ordu, sonucu milletin takdirine bırakmıştır. Umarım ki her edip, her yazar bu yüce gayeye hizmeti uğur sayarak, merhumu bütün millete tanıtmaya çalışacaktır. Umarım ki Müdafaa-i Milliye Cemiyeti bu şehidin fotoğraflarıyla zarfını birleştirip büyük levhalar haline getirecek, yüz binlerce duvar levhası şeklinde basarak, hem her evin iftiharla duvarına asacağı birer ibret levhası yapacak ve hem de vatan, millet namına bir hizmet yapmış olacaktır.

İşte Saraçoğlu Yayınları Genel Yayın Yönetmeni ve yazar Metin Soylu'nun Bedeli Çanakkale’de Kanla Ödenecektir  isimli kitabı bu hizmeti yapmak için hazırlandı.

Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu, A Haber'de katıldığı programda kitap için yazdığı önsözü de şöyle anlattı:

ÇOK OKUNANLAR