GÜNDEM

Prof. Ebubekir Sofuoğlu'na Rektörlük'ten kötü haber!

Akit TV'deki canlı yayınında "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" diyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında, üniversite yönetimi soruşturma başlatıyor.

Prof. Ebubekir Sofuoğlu'na Rektörlük'ten kötü haber!

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakında Akit TV canlı yayınında sarf ettiği "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" ifadeleri nedeniyle soruşturma başlatılacağı açıklandı. Haberi Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan Twitter hesabından duyurdu.

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu “Derin Kutu” adlı programda, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Sofuoğlu, Z kuşağını eleştirirken, üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi. Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için "Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri" ifadelerini kullandı. Stüdyodaki konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine "Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu" karşılığını verdi. Sofuoğlu ise bunun üzerine "Gelin ben sizi gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz"  ifadesini kullandı.

REKTÖR SAVAŞAN: GEREKEN İŞLEMLER YAPILACAK

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulundu. Rektör Savaşan, "Üniversitemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.

İBRAHİM KALIN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz" açıklamasında bulundu.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, "Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır." ifadelerini kullandı.

YÖK ÜYESİ YAŞAR'DAN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve YÖK üyesi Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, "Ebubekir Sofuoğlu gibi bir mensubunun olması akademik camia için talihsizliktir." dedi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 2 yorum