GÜNDEM

Posta'nın Cumartesi Eki'nin başına Işıl Cinmen geçti

Posta'nın Cumartesi eki "Cumartesi Postası"nın genel yayın yönetmenliği koltuğuna Işıl Cinmen oturdu...

Posta'nın Cumartesi Eki'nin başına Işıl Cinmen geçti

Bir süredir Posta’da yazan ve yaptığı sıra dışı haberlerle dikkat çeken Işıl Cinmen, Posta'nın Cumartesi eki ‘Cumartesi Postası’nın başına getirildi.

Cinmen, Posta’da yaptığı sosyal deneylerle adından bahsettirmişti. İki hafta önce erkek kılığına girip berbere, kahveye giden, Beyoğlu’na çıkıp çapkınlık yapan, gece damsız bara girmeye çalışan Cinmen, dilenci kılığına da girmişti.

Cinmen en son olarak, iki saat boyunca sokakta şiddet görerek toplumun ‘kadına yönelik şiddet’e verdiği tepkiyi de ölçtü.

Cinmen daha önce Habertürk'ten, yaptığı 'eş değiştirme partisi' haberi nedeniyle olaylı şekilde ayrılmıştı.

Cinmen, rock müzik grubu Gripin'in sevilen solisti Birol Namoğlu'yla Bodrum'da havuza girerek yaptığı röportaj ve hamamda hem kese yaptırıp hem kadınları dinlediği röportaj de içeriği kadar fotoğraflarıyla da olay olmuştu.

Işıl Cinmen son olarak dilenci kılığına girerek Taksim ve Sultanahmet'te dilenmi ve 4 saatte 46 lira toplamıştı. Cinmen bu arada zabıtalarla da papaz olmuştu. 

IŞIL CİNMEN KİMDİR?

Saint Benoit'dan sonra Bilgi Üniversitesi medya iletişim bölümünden mezun olan Işıl Cinmen eğitimine New York Üniversitesi Televizyon yapımcılığı'nda devam etti. Habertürk internet sitesi, Tempo dergisi ve bianet'te çalıştı.

Adını Bilgi Üniversitesi'nde porno skandalı röportajıyla duyurdu. bianet'te yaptığı "İki tarafıyla Kürt sorunu/ Aileleri, Şehit Ahmet ve Gerilla Ebru'yu Anlatıyor" haberiyle Musa Anter ödülüne layık görüldü.

Cinmen, aynı zamanda "Bir Isırık New York" kitabının da yazarı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar