GÜNDEM

Pervin Buldan, Abdulkadir Selvi'ye konuştu: Bize ilk başta 'tecavüz' denilseydi gereğini yapardık

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuşan Pervin Buldan, HDP'deki tecavüz skandalına ilişkin "Bize iki tarafın gönüllü olarak birlikte oldukları ifade edildi. Bize ilk başta tecavüz denilseydi çok farklı hareket ederdik" dedi.

Pervin Buldan, Abdulkadir Selvi'ye konuştu: Bize ilk başta 'tecavüz' denilseydi gereğini yapardık

HDP'deki tecavüz skandalının ardından sosyal medyada paylaşım yapmaması nedeniyle eleştirilen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuştu. Buldan, tecavüz skandalı için  "Bize iki tarafın gönüllü olarak birlikte oldukları ifade edildi. Bize ilk başta tecavüz denilseydi çok farklı hareket ederdik" dedi.

Selvi, konuyla iligli köşesinde şunları kaydetti:

Pervin Buldan’ın iki kadına yönelik tecavüz ve şiddet olayları karşısında rahatsız olduğundan emindim. Ama bu kadar tepkili olduğunu tahmin etmiyordum. “Bu olayın peşini asla bırakmayız” dedi. Buldan’la konuştuğumuz sıralarda HDP Disiplin Kurulu toplantısı devam ediyordu. “Mensur Işık kesin olarak ihraç edilecek. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Zaten Tuma Çelik istifa etti” dedi. Pervin Buldan’la Tuma Çelik’le ilgili tecavüz iddiasını da konuştuk. “Biz D.K. isimli kadınla başından beri görüşüyoruz. Bize ilk başta asla bir tecavüzden söz edilmedi. Bize iki tarafın gönüllü olarak birlikte oldukları ifade edildi. Bize ilk başta tecavüz denilseydi çok farklı hareket ederdik. Daha sonra ne oldu bilemedim, tecavüz denildi. Burada kadının beyanı esastır. Zaten kadın bize ilk başta tecavüze uğradığını söylese hemen gereğini yerine getirirdik. Yine de gereği yerine getirilecek” dedi.

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar