GÜNDEM

Özgür Demirtaş'tan Zafer Şahin'e 'fıkra' tepkisi! 'İktidar yandaşı bir gazetecimsi...'

Finans profesörü Özgür Demirtaş, gazeteci Zafer Şahin ve Mete Yarar'a tepki gösterdi. Demirtaş, "İktidar yandaşı bir gazetecimsi, ciddi soru sorulunca Özgür Demirtaş fıkrası anlatıyor. Yazık" ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş'tan Zafer Şahin'e 'fıkra' tepkisi! 'İktidar yandaşı bir gazetecimsi...'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olduğu yönünde iddialarla gündeme gelen Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendisiyle ilgili 'fıkra' anlatan gazeteci Zafer Şahin ve güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'a sert çıktı.

Kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda ilk olarak "İktidar yandaşı bir gazetecimsi, ciddi soru sorulunca Özgür Demirtaş fıkrası anlatıyor. Yazık! Yeni trend: Mücadele edecek gücün yok ise itibarsızlaştırmaya çalış. Her hareketimi izliyorlar. Ufacık bir hata yapmamı bekliyorlar. Çok beklerler" ifadesini kullandı.

Demirtaş, şöyle devam etti:

"Bu insanlara bağımsız gazeteci diyorlar. Senin neren bağımsız? Ekonominin felaket olduğunu anlayacak kadar bile matematik bilmeyen insana ne denir? Binlerce trolünüz ile bana yapmadığınızı bırakmadınız. Hemde yapabileceğimin, söyleyebileceğimin %1'ini yapıp söylediğim halde acaba sahada olsam neler yaparsınız?

Sizi tarih kitapları yazacak. Sizi tarih yazacak ama çok kötü yazacak... Türkiye hepinizden daha büyük! Ahmet Hakan için değil, o fıkrayı anlatan ve kahkahalar ile gülen için söylüyorum. Ayıp denen bir anlayışları da kalmamış."

Yorumlar 2 yorum