RÖPORTAJ

Osman Sınav'dan 'Sen Anlat Karadeniz' dizisindeki şiddet görüntülerine açıklama!

Yönetmen Osman Sınav, 'Sen anlat Karadeniz' isimli dizide yer alan ve tepki çeken parmak kırma sahnesiyle ilgili olarak "Sen Anlat Karadeniz’deki parmak kırma sahnesini kadına şiddete farkındalık yaratmak için yaptık" ifadelerini kullandı.

Osman Sınav'dan 'Sen Anlat Karadeniz' dizisindeki şiddet görüntülerine açıklama!

Kadına şiddet deyince medyada ilk akla gelen diziler...

Bu dizilerin içerisinde de şiddet sahnelerini izleyicinin gözüne sokan "Sen Anlat Karadeniz"...

İçeriğinde yer alan çok sayıdaki şiddet sahnesi nedeniyle izleyiciler tarafından tepkiyle karşılanan 'Sen anlat Karadeniz' dizisini savunmak da yönetmeni Osman Sınav'a düştü. 

Osman Sınav bu sahnelerin 'farkındalık yaratmak amacıyla' çekildiğini söylerek aklımızla alay ediyor olabilir mi?

KİMSEYİ ÖLDÜRMEDİK

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan Sınav, "Parmak kırma sahnesini kadına şiddete farkındalık yaratmak için yaptık. Kimsenin boğazını kesmedik, silahla öldürmedik. Bu ülkede çocuklarının gözünün önünde öldürülen kadınlar var unutmayın" ifadelerini kullandı.

Sınav, yönetmenliğini üstlendiği dizideki şiddet sahnelerini şu ifadelerle savundu:

"Bu diziyle birlikte kadına şiddet konusunda ciddi bir farkındalık yarattığımızı düşünüyorum. Diziyi yapmadan önce uzun süre araştırma yaptık. Kadına uygulanan psikolojik ve fiziksel şiddetin toplumun en önemli yaralarından biri olduğunu gördük. Biz de böylece diziyle mağdur kadınların sesi olduk. Sete gelen ve 'Nefes' benim hayatımı anlatıyor' diyen birçok kadın izleyicimiz var. Eskiden şiddete maruz kalan ve ses çıkaramayan kadınlar, artık seslerini yükseltiyor. Toplum da kadına şiddete ciddi şekilde tepki gösteriyor. Ben de toplumsal farkındalığı yaratmak amacıyla böyle bir sahne koydum. Mesleğim gereği topluma karşı sorumluluk taşıyorum. Yaptığım her işi, bir konuya farkındalık yaratmak amacıyla yapıyorum."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum