GÜNCEL

Ortaya atılan isim dalga konusu olmuştu! Ve kesinleşti işte Davutoğlu'nun partisinin ismi

Davutoğlu'nun kısa bir süre sonra kurulması beklenen partisinin ismi ile ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. Ve isim sonunda kesinleşti. Habertürk yazarı Altaylı, 'sürekli olarak partilerinden, hareketlerinden konuşturmayı başardılar' yorumunda bulunduğu partinin ismini açıkladı.

Ortaya atılan isim dalga konusu olmuştu! Ve kesinleşti işte Davutoğlu'nun partisinin ismi

Eski başbakan Davutoğlu'nun kuruluş dilekçesini cuma günü vermesi beklenen partisinin ismi belli oldu. İsim ve logo konusunda birçok iddia ortaya atılmıştı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, kurucular kurulunda Etyen Mahçupyan gibi, Hakan Albayrak gibi isimlerin olduğu yeni partinin isminin 'Gelecek Partisi' olarak kesinleştiğini duyurdu.

Adı belli oldu

Eski Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu’nun kurma hazırlıklarını tamamladığı parti için artık son virajda olduğunu biliyoruz.

Davutoğlu ve ekibi ustaca bir siyaset izleyerek, çalışmalara başladıkları günden bu yana partileri ile ilgili heyecanı üst düzeyde tuttular.

Sürekli olarak partilerinden, hareketlerinden konuşturmayı başardılar.

Davutoğlu’nun partisinin, içinden çıktığı partide yarattığı rahatsızlık, Davutoğlu’nun olası oy oranından daha yüksek oldu diyebilirim.

Öyle ki, Davutoğlu ekibi “sahte” parti isimleri ve logoları bile üfürerek, “fake” isim ve logo tescil başvuruları yaptırarak bile partiye olan medya ilgisini üst düzeyde tutmayı başardılar.

Son olarak iki gün önce “Yaşam ve Adalet Partisi” adını neredeyse kesin diye yazanlar bile oldu.

Bu kadar uzun süredir, olmayan bir partiden bu kadar yüksek sesle bahsettiriyor olmak bile önemli bir başarı bence.

Ve şimdi sıra geldi partinin “gerçek” ismini açıklamaya.

Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı “GELECEK PARTİSİ” olarak kesinleşti.

Birkaç gün içinde eski AK Parti Genel Başkanı yeni “Gelecek Partisi Genel Başkanı” olacak.

Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan gibi, gazeteci Hakan Albayrak gibi “bildik” ve “beklenen” isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor.

Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumlar