GÜNDEM

Ortadoğu gazetesinde art arda ayrılıklar! Hangi isimler veda etti?

Ortadoğu gazetesinde üst üste gelen ayrılıklar dikkat çekti. İşte o isimlerin veda mesajları...

Ortadoğu gazetesinde art arda ayrılıklar! Hangi isimler veda etti?

Ortadoğu gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Orhan Karataş, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ve gazetenin yazarı Yıldıray Çiçek “veda” mesajları paylaştı.

Ortadoğu gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Orhan Karataş, veda mesajını Twiter’da yayımladı.

Karataş “VEDA Kasım 2001 yılından bu yana Ankara Temsilcisi ve Köşe Yazarı olarak çalıştığım Ortadoğu Gazetesi'nden ayrılmış bulunuyorum. Gazetenin kurucusu rahmetli Zeki Saraçoğlu'nu saygıyla anarken, kıymetli eşi Gazetenin sahibesi sayın Belkıs Saraçoğlu hanımefendiye teşekkür ederim. Bütün çalışma arkadaşlarıma ve can okuyucularıma içtenlikle muhabbetlerimi ve şükranlarımı sunarım. Yine bir gün bir yerde buluşmak ümidiyle, hoşcakalın...” diye yazdı.

Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek ise hem sosyal medya mesajıyla hem de gazetedeki son yazısıyla okurlarına veda etti.

Yıldıray Çiçek gazetedeki son yazısında “Dile kolay 18 yıl… Bugün itibariyle bir vedayla geride kalıyor. Unutulmayacak mücadele günleriyle, unutulmayacak anılarla… Bir vedanın arkası bir makam değişikliği, herhangi bir görev değişikliği değildir. Son bir haftadır sosyal medya üzerinden üretilen dedikoduların hiçbir gerçeklik yönü yoktur. Kiminin art niyetli, kiminin iyi niyetli olarak büyüttüğü dedikodular, fitneyi güçlendirmekten öteye gitmemektedir. Her türlü makam testinden, nefsine yenilmeden geçmiş şahsım için, lütfen kimse benim adıma çeşitli dedikodular üretmesin. Birçoğunun gelecek kaygısıyla oturmak için kırk kılığa girdiği makamlar, benim için 'davaya hizmet etmek' dışında hiçbir özellik taşımamaktadır. Liderimizin emrinde, görevimin başındayım. Bunun dışında şahsıma yönelik hiçbir kişi ve kurumunun üzerimde sağlayacağı etki yoktur. Ortadoğu gazetesindeki yazarlık görevimden de biraz dinlenme, biraz yenilenme, biraz düşünme, biraz eşim ve kızım Güntülü'ye vakit ayırma adına ayrılıyorum. Vedalar hüzünlüdür ama mücadele öyle yahut böyle devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu da Ortadoğu gazetesinden ayrıldığını sosyal medya hesabından bir veda yazısıyla duyurdu.

Mehmet Müftüoğlu’nun mesajı şöyle: "21 yıldır çalıştığım, her türlü zorluğa, imkansızlığa göğüs gerdiğim, acı tatlı anılarla adeta bedenim ve ruhumla özdeşleşen çok sevdiğim Ortadoğu Gazetesi ile bugün itibariyle yollarımızın ayrıldığını üzülerek paylaşmak istiyorum. Başta gazetenin sahibi merhum Zeki Saraçoğlu’na yüce Allah’tan rahmet dilerken, gazetenin yayın hayatına devam etmesine vesile olan eşi Belkıs Saraçoğlu’na, cefakar ve emektar Genel Koordinatör Meryem Bozdağı’na, Genel Yayın Yönetmeni Tarık Tavadoğlu’na Ankara temsilcisi Orhan Karataş’a ve adını buradan sayamadığım bütün çalışanlara teşekkür ediyorum. En önemlisi de bize güvenen sadık okurlarımıza minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum. Kimse ile hiç bir şahsi meselem olmamakla birlikte Yazı İşleri Müdürü olarak sorumluluk taşıdığım süre içinde üzdüğüm, kırdığım kişiler varsa özür diliyorum. Benim hakkım varsa helal ediyorum. Lütfen sizde helal edin. Sağolun varolun, Allah’a emanet olun."

Yorumlar